Kabli suvi ei saa läbi Päikeseloojangu festivalita

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Copy
Talviti juhib Kadri Leivategija Tartus Heino Elleri nimelist muusikakooli, suviti aga korraldab Kablis Päikeseloojangu festivali.
Talviti juhib Kadri Leivategija Tartus Heino Elleri nimelist muusikakooli, suviti aga korraldab Kablis Päikeseloojangu festivali. Foto: Margus Ansu

Kadri Leivategija eestvedamisel sisustab Kabli Päikeseloojangu festival 14. korda suve neil puhkajatel, kes eelistavad rahulikumaid Lõuna-Pärnumaa liivarandu. Juuni lõpu kuumad ilmad tõid Häädemeestelt Treimanini suvitajaid nii ohtralt, et omagi puhkust seal kandis veetev tartlane pole neid varem nõnda palju näinud. Nii on igati tore, et sellest aastast toimub Kablis ühe asemel lausa kaks suvefestivali.

Eraldumisega saavad mõlemad festivalid omale konkreetsemad piirid ja aja jooksul korrastub seegi, kumb mida suvekülalisele pakub.

Osa varem Päikeseloojangu festivali nime all toimunud üritusi kolib nüüd Häädemeeste Hää kavva ja siit leiab nii loodusmatku kui muid piirkonda tutvustavaid ettevõtmisi. Kabli Päikeseloojangu fes­tival jätkab sellega, millega Leivategija omal ajal alustas: süvakultuuri ja akadeemiliste kammermuusikaõhtutega. Hiljem tulid sinna juurde teater, džässikontserdid, vestlus- ja filmiõhtud. Kabli ait on sel suvel sisearhitekt Eero Jürgen­soni pilgu all renoveerimisel, kuid tuleval suvel hakkavad ­aidas ja selle juurde käivas õuna­aias Leivategija kinnitusel taas toimuma filmiõhtudki.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles