Motomehed kihutasid Karksi-Nuia krossil pjedestaalile

85 ccm tsiklit taltsutav Pärnu motoklubi kasvandik Joosep Pärn alustas Eesti meistrivõistlusi kahe sõiduvõiduga. Foto: Rauno Kais

Pärnumaa sportlased võitsid motokrossi Eesti meistrivõistluste avaetapil Karksi-Nuias Ainja rajal kuus auhinda.

Juunioride 85 ccm masinaklassis pani kahes sõidus oma paremuse maksma Pärnu motoklubi tulevikulootus Joosep Pärn, teiseks tuli Romeo Pikand Viljandist ja kolmas oli Tristan Uiga klubist Motoextreme. Võitja klubikaaslastest sai Tristan Loob 11. koha ja Lennart-Samuel Talviku oli 23.

MX2 klassis oli kiireim pärnakas Jörgen-Matthias Talviku, järgnesid Erki Kahro klubist Redmoto Racing ja Sõmerpalu motosportlane Karel Kutsar. 125 ccm tsiklil kihutanud meestest mahtusid pjedestaalile Sampo Rainio Tihemetsast, Romeo Karu (VJK Racing) ja põhjanaaber Kasimir Hindersson.

Kõige võimsamate tsiklite MX1 konkurentsis pidi Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas tunnistama lätlase Matiss Karro ja Kagu motoklubi sõitja Andero Lusbo paremust. Paikuse motomees Rogert Room sai kahe sõidu kokkuvõttes 11. koha.

Seenioride võidukihutamisel teenis etapivõidu Urmas Heliste Kagu motoklubist, teiseks tuli Paikuse mees Aivo Rabbi ja kolmanda koha sai Reemo Veski (AYR Racing). Rabbi klubikaaslane Vesa Lindholm tuli kuuendaks ja pärnakas Margo Merits oli kümnes. Tihemetsa klubi esindav soomlane Petri Tuukkanen teenis 12. ja Pärnu mees Edmund Tänavots 18. koha punktid.

Harrastajate võistlusel oli kiireim Timmo Mõts Sõmerpalu klubist, teise auhinna vääriliselt kihutas Danel Dreving Paikuselt ja kolmanda koha saavutas Marken Sonn Koselt. Almaca klubi esindav pärnakas Alex Vetkin oli 11. ja Pärnu motoklubi kasvandik Mattias Graumann sai 16. koha.