Martin Rahnel purjetas teise auhinna vääriliselt

Tilgu regatil võistles 59 Optimist-klassi roolimeest.
Tilgu regatil võistles 59 Optimist-klassi roolimeest. Foto: Riina Ramst

Noorte purjetajate traditsioonilisel Tilgu regatil Harjumaal Tabasalu külje all võistles kolmes paadiklassis kokku 103 sportlast.

Kuni 15aastaste Optimisti klassis võitis seitsme sõidu kokkuvõttes esikoha Rico Robert Alliksoon Saaremaa merispordi seltsist, teiseks tuli Pärnu jahtklubi poiss Martin Rahnel ja kolmanda auhinna teenis Raul Ottesson Tallinnast.

Daniel Johan Andres Õunap sai 59 konkurendi seas üheksanda koha, Aron Poolma oli 17., Liise-Kärt Liiber 18., Dagne Aasmaa 28., Sharon Peetrimäe 34., Luise-Riin Liiber 38. ja Leene Väliste 49.

Zoom8 klassis mahtusid pjedestaalile Siim Siimson Tartust, Henry-Mark Andresson Tilgu jahtklubist ja Kädi Sas Tallinna jahtklubist. Pärnu noormees Kevin Aus lõpetas regati 13. kohal. Laser 4,7 paatidel purjetanud roolimeestest oli parim hiidlane Jorgen Kuivonen, järgnesid pealinna poisid Aksel Tamm ja Trevor Nõmmik.

“Esimesel võistluspäeval pani tugev tuul noorte roolimeeste võimed kolmes sõidus karmile proovile,” rääkis pärnakaid juhendanud treener Tõnis Vare. “Teisel päeval andis tuul veidi järele ja regati korraldajad said neli starti anda. Kahju, et avapäeva järel tüdrukute konkurentsis liidriks tõusnud Dagne Aasmaa pidi regati pooleli jätma.”

Eeloleval nädalavahetusel jahivad noored purjetajad Saadjärve regati auhindu.