Kunst linnatänavatele: tänavaartistide festival WALK vallutab Pärnu uulitsad

Laura Vadam
, kultuuriajakirjanik
Copy
Pärnu tänavaartistide festival WALK puhub Pärnu vanalinna laupäeval elu sisse.
Pärnu tänavaartistide festival WALK puhub Pärnu vanalinna laupäeval elu sisse. Foto: Karoliine Aus

Teinekord tervitame suvepealinnas üritusi, mille eesmärk pole siia meelitada rahvamassi ega teenida kasumit. Sellised sündmused hingavad teises rütmis, elavdades Pärnu kultuurielu seestpoolt ja tasahaaval. Tehes seda eelkõige kohalikele. Nii alustas siin mullu tänavaartistide festival WALK, mis kutsub pärnakaid üles mõtlema tänavakunstile: selle rollile ja võimalustele.

Teine WALK toimub Pärnu kesklinnas juba laupäeval. Uulitsaile koguneb kirev seltskond artiste: kunstnikke, (tule)tantsijaid, elavskulptuure ja teisi omapäraseid meelelahutajaid. Peale selle avab festival Steineri aias turuala.

Tänavu gümnaasiumi lõpetanud Johanna Roos lükkas ürituse käima, näitamaks, kui eriline on tänavakultuur. Ühtlasi soovib ta oma tegevusega julgustada teisigi noori kodulinnas kultuuri looma ja vanalinna elu sisse süstima. Korraldajad leiavad, et tänavakunsti kui iidset rändartistide elatusviisi ja loomingulist väljendust tasuks rohkem väärtustada, sest nii võib märgata kohalikke talente.

Pärnu tänavaartistide festival WALK puhub Pärnu vanalinna laupäeval elu sisse.
Pärnu tänavaartistide festival WALK puhub Pärnu vanalinna laupäeval elu sisse. Foto: Karoliine Aus

“Meie eesmärk on luua Pärnusse emotsioonirohke loomingulise atmosfääriga festival, mis tutvustab vähetuntud tänavaartiste ja motiveerib noori muusika ja kunstiga tegelema,” rääkis Roos. 

Tänavusel WALKil astuvad teiste seas üles siit pärit või siin tegutsevad õed Kitsed, Marta Lotta Kukk, ansamblid Sibyl Vane ja PööLoY GLääNZ, Anna Raudkatsi tantsuselts ja teised. Pärnusse jõuab ka Eesti pagulasabi ja Siin & Sääl (sotsiaalne ettevõte) ning partnerite korraldatav projekt “Saame tuttavaks!”, mis kahe aasta jooksul rändab Eesti maakondadesse, aidates luua keskkonda, kus pagulased, uussisserändajad ja kohalikud saaksid omavahel paremini tuttavaks. Jaapanlane Hiromasa Saito esineb beatbox’iga, Tšiili-Hispaania juurtega Luciano Ramirez üllatab räpiga, Togost pärit Senam Tsogbe tutvustab Aafrika instrumente ja Nepali neiu Anita Shrestha jagab pärnakatega Bollywoodi tantsu võlu. 

WALK on tasuta linnafestival, mis pakub muusikat, kunsti, tantsu, teatrit, luulet, töötube, seminare, käsitööd ja toitu.

Pärnu tänavaartistide festival WALK puhub Pärnu vanalinna laupäeval elu sisse.
Pärnu tänavaartistide festival WALK puhub Pärnu vanalinna laupäeval elu sisse. Foto: Walk
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles