Aitab hakklihasoustist! Henrik Norman lennutab New Yorki

Laura Vadam
, kultuuriajakirjanik
Copy
Henrik Normann on New Yorgi reisist inspireeritud monotükki mänginud üle 100 korra. Seejuures usub ta, et etendus pakub äratundmisrõõmu. “Täpselt-täpselt! Mul oli reisil nii!” võiks näitleja arvates publikust kosta. 
Henrik Normann on New Yorgi reisist inspireeritud monotükki mänginud üle 100 korra. Seejuures usub ta, et etendus pakub äratundmisrõõmu. “Täpselt-täpselt! Mul oli reisil nii!” võiks näitleja arvates publikust kosta. Foto: Mailiis Ollino

Eesti mehel on Eesti toidust – kartulist, tomatist, kurgist ja hakklihakastmest kõriauguni. Ta tahab mujale: sinna, kus erinev köök ja kultuur. Euroopasse ta ei kipu, sest seal on kõik täpselt sama nagu kodus. Tal on nälg uute asjade vastu. Kust leevendust otsida? Unistuste maalt Ameerikast.

Just praegu, mil rännata on keerulisem kui varem ja mõte kaugest reisist jääbki vaid mõtteks, viib näitleja Henrik Normann suvepealinna publiku New Yorki, lubades, et toob reisijad sealt tagasigi. Tal on selleks üks lennuk. Sõit algab Pärnu turul. Kapsad ja marjad müüdud, kaotatakse sealsed letid ja pingid. Putka asendub Manhattani pilvelõhkujatega. Turutädikeste kohtadel askeldavad Donald Trump, Toomas Hendrik Ilves, Rooma paavst, itaallased, New Yorgi politsei ja väliseestlased.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles