Järjejutt: ega president üksi Kadriorus ela

Copy
President on suures vaimustuses kõiksugu loosimistest. Pole harvad juhused, kui ta neid ise korraldab.
President on suures vaimustuses kõiksugu loosimistest. Pole harvad juhused, kui ta neid ise korraldab. Foto: Linde-Mari Maibach

Sellest nädalast hakkab Pärnu Postimehe veebis ilmuma president Kersti Kaljulaidi valitsemisajale tagasi vaatav järjejutt, kus tegelikult toimunud sündmusi meenutatakse satiirilises või humoristlikus võtmes. Eesti poliitelust ja presidendi lossiga seonduvast teame enamasti ainult nii palju, kui meedia kajastab. Tihtipeale on meil toimunust ainult üheülbaline ja mitte kuigi täpne nägemus. Milline on aga majarahva enda nägemus ja kuidas asjad tegelikult juhtusid?

Seda järjejuttu lugedes ongi võimalik nendele põletavatele küsimustele jälile saada. Puutumata ei jää ükski presidendi valitsemisajal toimunud suurem skandaal või äpardus meie poliitikutega. 

Jutu peategelane on end Kadrioru lossi sisse seadnud rott, kes maalib lugejale huumorika, ent enda meelest tõese pildi lossis toimuvast. Nii saame näiteks teada, kuidas Igor Mang Kadrioru pargis askeldas, kuidas mööduvad mardipäevad Kadriorus ja mida teeb president siis, kui keegi teine teda ei näe. Loo jooksul saadab rotti tema truu sõber, Kadriorus aednikuna töötav Ülo. Ülol on omad veidrused, mis rotti vahel häirivad, kuid paremat seltsilist talle siiski ei leidu.

Tagasi üles