Sisukord
Uudised
Postimees

Kogukond soovib legendiga kivimürakale kaitset

2 min lugemist
Järve-Jaani kivi Vanamõisa–Koonga–Ahaste tee ääres on rahvapäri­muse järgi ajaloolise tähendusega. Sealne kogukond soovib rahnu säili­tada. FOTO: Lilli Tölp

Lääneranna vallas ­Vanamõisa–Koonga–Ahaste tee ääres asub kivimürakas. Kohalikud teavad, et see on Järve-Jaani kivi, millel rahvapärimuse ­järgi ajalooline väärtus. Nimetatud maantee renoveerimisplaanide tõttu on rahnu püsimajäämine algses asukohas aga ohus. Kohalikud loodavad omavalitsuse sekkumisele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lääneranna vallavalitsus kooskõlastas Vanamõisa–Koonga–Ahaste riigitee ehitustööde projekti. Kruuskattega tee saab kõvakatte. Projektiga on Lääneranna vallavanema Mikk Pikkmetsa ütlust mööda ­ette nähtud kivi nihutamine umbes kaks meetrit.

Kohalikud ei taha sellega nõustuda. See ajendas mittetulundusühingut Jänistvere Külad esitama vallavalitsusele ettepaneku, et pärimusliku tähendusega kivi võetaks omavalitsuse kaitse alla ja võimalusel jäetaks oma kohale.

Kirjas omavalitsusele märgiti, et Järve-Jaani kivi on rahvapärimuse järgi seotud piirkonnas laialt tuntud prohvet Järve-Jaani ettekuulutusega.

08.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto