Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
parnu

Ilmataadil on laupäevaks kurjad plaanid

Laupäev ähvardab tulla tormine.  FOTO: Mailiis Ollino

Riigi ilmateenistuse prognoosi kohaselt ei hoia homne torm end tagasi: puhub tugev tuul, sajab vihma ja samuti võib olla äikest.

Troopilist päritolu tsüklon Edouard jõuab täna Madalmaade kohalt Läänemere lõunavetele, haarab idast kuuma, põhjast jahedust ja süveneb. Edasi liigub pööris öösel Läti rannikule ja kannab tiheda saju Edela-Eesti kohale. Tuul kogub hoogu, pöördub itta ja kagusse ning tugevneb iiliti 15 meetrini sekundis.

Hommikul jõuab madalrõhkkonna kese meie saartele: pea kogu maa on kaetud vihmapilvedega, läänes on sadu tõenäoliselt tugevam. Suures osas Eestis puhub tuul idast ja kagust iiliti 15 meetrit sekundis, Liivi lahe ümbruses pöördub edelasse ja läände ning läheb järk-järgult tugevamaks. Sooja tuleb 13–17 kraadi.

Keskpäevaks on pööris liikunud üle Hiiumaa kirdesse Soome lahe suudme kohale. Lõuna-Eesti vabaneb tihedamast sajust, saartel, Põhja- ja Kesk-Eestis püsib ilm veel vihmane. Keskme ümber võib Loode-Eestis olla tuul hetkeks rahulikum, mujal ulatuvad edela- ja läänetuule iilid 15–20 meetrit sekundis, rannikul enamgi. Sooja on 15–19 kraadi.

Pärastlõunal saabub tormi haripunkt, kui tsüklon liigub mööda Soome lahte ida-kirde suunas. Mõõdukat, kohati tugevat vihma sajab läänes ja põhjas paljudes kohtades, lõunas ja idas on üksikuid sajuhooge. Äikeseoht on väike. Edela- ja läänetuul, loodeosas ka loodetuul tõuseb iiliti 18–23, saartel ja läänerannikul 26 meetrini sekundis. Sooja tuleb 15–21 kraadi.

Õhtul kaugeneb pööris kirdesse: sajuhooge on hajusalt üle Eesti ja tuul hakkab lääne poolt alates nõrgenema. Idas ja lõunas ulatuvad edela- ja läänetuule iilid veel 15–20 meetrini sekundis, läänes on lääne- ja loodetuul nõrgemad. Hilisõhtuks vabaneb tormituulest Ida-Eestigi. Sooja on õhtul kella kuue ajal 15–18 kraadi, hilisõhtul paar-kolm kraadi vähem.

Tagasi üles
Back