Suur pildigalerii ⟩ Pärnu jõe triatlonil purustati rahvamassi ees Timmo Jereti rajarekord

  • Teiste seas startis Eesti esiujuja Kregor Zirk, kes – nagu arvata oli – näitas avaalal võimu.
  • Ühtlasi löödi üle mullune rajarekord (58.10), mille püstitas kahe eelmise aasta võidumees pärnakas Timmo Jeret, kes praegu valmistub Kreetal täispikaks Ironmaniks.

Suvepealinnas toimus viiendat korda Pärnu jõe triatlon.

FOTO: Elin Hein

Pärnu Kesklinna sild ja jõeäärsed kergliiklusteed oli täna südapäeval rahvast tulvil, sest suvepealinnas toimus viies Pärnu jõe triatlon. Ühtlasi oli tegemist Eesti triatloniliidu karikasarja teise etapiga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõõduvõtt pidi esiti toimuma kahepäevasena, ent kuna eile valitsesid ekstreemsed ilmaolud, otsustasid korraldajad võistluse tänasele lükata ja ühepäevasena teha. Täna siras taevas päike ja tuulgi oli nõrgemapoolne. Nõnda said triatleedid võistelda pea ideaalsetes tingimustes.

Põhidistantsil (750 meetrit ujumist, 20 kilomeetrit jalgrattasõitu ja viis kilomeetrit jooksu) tuli starti 165 kanget. Teiste seas Eesti esiujuja Kregor Zirk, kes – nagu arvata oli – näitas avaalal võimu. Zirk läbis 750 meetrit kroolides kaheksa minuti ja 50 sekundiga, edestades Rinel Piusi (+1.05) ja Johannes Sikku (+1.23). Rattasõiduga langes Eesti esiujuja 16. kohale ja pärast jooksu ületas lõpujoone naerusuiselt 31. kohal, saades ajaks 1.05,56.

Tagasi üles