Regatt algas pärnakatele edukalt

Pärnu jahtklubi lipu all seilava Port Arturi meeskond eesotsas kapten Kristofer Ennokiga nautis kodulahel võidurõõmu. Foto: Pärnu jahtklubi

Eile kostitas ilmataat 63. Muhu väina regati esimesel etapil, 42 meremiili pikkusel Pärnu ringil seilajaid päikesepaiste ja mõnusa edelatuulega.

Kõige suuremate jahtlaevade ORC I grupis nautisid võidurõõmu Fortel purjetanud kalevlased eesotsas kapten Jaak Jõgiga. Teiseks tulnud Sven Nuutmanni Postimees Sailing Team Hiiumaa Dago jahtklubist kaotas võitjale vaid 40 sekundiga ja kolmanda koha sai Kalevi klubi Matilda 4 tiim, kus rooli hoiab pärnakas Mihkel Kosk.

ORC II grupi kiireim jaht oli Amserv Toyota ST Kalevi jahtklubist Margus Žuravljovi juhtimisel. Teise pjedestaaliastme hõivasid võitjate klubikaaslased Harles Liivi purjekal My-Car ja kolmandaks tuli Pärnu jahtklubi auliikme Ott Kikkase võistkond jahil Sugar Marjaliisa Umbi juhtimisel.

ORC III grupis pani noore pärnaka Kristofer Ennoki meeskond jahil Port Artur oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Teise koha saavutasid tallinlanna Anne-Mari Luik ja tema naiskond purjekal Piloilleri 3. Kolmanda auhinna teenis hiidlaste Celia tiim eesotsas Rauno Pielbergiga.

ORC IV grupis seilasid pjedestaalile Ülari Velviste Lagle III Haapsalust, Joel Kõivu Julecka Toilast ja Imre Marmori Vesileenu Kalevi jahtklubist.

Folkboot-klassis, kus seilatakse Eesti meistrivõistluste medalitele, oli avaetapil kiireim kalevlasest kapteni Tiit Riisalo W-Lind, järgnesid hiidlase Olev Oolupi Bacchus ja Peeter Välkmanni TeeChee Tallinnast.

Täna seilavad Muhu väina regati 108 meeskonda Pärnu lahel lühirajasõitudes. Homme hommikul stardivad merekarud Pärnust üle 100 meremiili pikkusele võistlussõidule finišiga Kärdlas.