Pärnakad näitasid Harkul muskleid: sõudesprindi esivõistlustelt naasti kuue kuldmedaliga

Greta Jaanson (keskel) tegi võistlusel hooaja parima stardi ja võitis ajaga 50,0. Foto: Vahur Mäe

Nädalavahetusel selgusid Tallinnas Harku järvel kaheksas paadiklassis sõudesprindi Eesti meistrid. Kaheksast võimalikust kogunes suvepealinna sõudjate kontole kuus meistritiitlit.

12 ühepaadimehe konkurentsis võitis 250 meetri distantsil 44,6 sekundiga Pärnu Kalevi sõudekeskuse liige Johann Poolak. Järgnesid tallinlane Jüri-Mikk Udam 44,8 ja SAK Tartu esindaja Maksim Grigorev 46,8ga.

“Kerge üllatus sündis. Trennis oleme Jüri-Mikuga korduvalt kõrvuti sõitnud ja tulemus on alati olnud teistsugune: tema vanema ja füüsiliselt veidi tugevama mehena jäi seni alati peale,” rääkis Poolak ja arvas, et temal jäänuks paremates oludes meistrikuld võtmata.

Naiste samas paadiklassis näitas nappi paremust Pärnu sõudeklubis treeniv Greta Jaanson, aeg 50,0. Järgnesid kodujärvel võistelnud Liisa-Marie Lääne 50,2 ja tema klubikaaslane Katariina Johanna Järvsoo 53,2ga.

“Esimestes sõitudes ei saanud end eriti hästi käima: justkui polnukski tegemist sprindiga. Raske on end 35 tõmbeks motiveerida,” lausus Jaanson, kelle sõnutsi muutus finaalis kõik. “Siis tegin oma selle hooaja parima stardi. Tunnen end enesekindlalt, sest võrreldes hooaja algusega on minek hoopis parem. Medalisõidus saime tunda heitlikku ilma, mis tuli samuti kasuks: sellistes oludes peab kogemusi hankima.”

Meeste roolijata kahepaadil krooniti 42,6ga meistriks Margus Kodasma ja Martin Rahuoja Pärnu sõudeklubist. Järgmise kolme koha saatuse otsustas fotofiniš: hõbeda pälvisid Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi sõudjad Joonatan Kama ja Rasmus Tensing. Pronksmedali aga võitjate klubikaaslased Rasmus Jõesaar ja Raiko Taave Tammjärv. Samuti 44,6ga distantsi läbinud Joosep Laos (Pärnu SK Kalev) ja Arnold Sanglepp (Pärnu sõudeklubi) pidid leppima neljanda kohaga.

Tüdrukute A-klassis (17–18aastased) pälvis kulla mullu teiseks tulnud Viljandi atleet Helene Dimitrijev, aeg 51,5. Järgnes kalevlanna Jane-Riin Nõmmsalu 52,2ga.

Sama vanade noormeeste roolijata kahepaadil tulid meistriks täiskasvanute seaski poodiumile tõusnud Jõesaar ja Tammjärv 44,2ga.

15–16aastaste poiste B-vanuserühmas kuulus 46,9ga kindel võit kalevlasele Roobert Harjusele. Sama vanade tüdrukute ühepaadil võitis 57,3ga meistrikulla kalevlanna Isabel Padul Pärnu Kalevist.

Noormeeste A-klassi ühepaadil ei leidunud vastast 44,5ga lõpetanud SAK Tartu esindajale Ken-Markus Ülele, kolmandaks tuli Pärnu sõudeklubi liige Mark Kiradi 45,1ga.