Henri Sai (kollases) triumfeeris 100 meetri jooksus ja oli poole pikemal napilt teine. Foto: Sander Ilvest

Tallinnas Kadrioru staadionil Eesti kergejõustiku karikavõistlustel said Pärnumaa sportlased seitsmel korral võidurõõmu maitsta.

Võisteldi täiskasvanute ja noorte arvestuses.

Meeste 100 meetri sprindis ei leidunud vastast Pärnu spordikooli ja SK Altiuse välejalale Henri Saiale, kes tuli karikavõitjaks ajaga 10,89. Poole pikemal distantsil pidi Sai leppima teise kohaga (21,50), kui ta kaotas Marek Niidule vaid sajandikuga.

U20 naiste kuulitõukes triumfeeris Niidupargi kergejõustikuklubi atleet Gertu Küttmann (12.89). Ketta- (41.39) ja vasaraheites (46.70) oli Mihkel Lembitu õpilane teine.

U20 meeste kettaheites näitas võimu Niidupargi klubi esindaja Rasmus Roosleht 48.33ga. Kuulitõukes andis Rooslehe 15.98 teise koha.

Steven Sepp (Niidupargi KJK) osutus parimaks U20 meeste odaviskes, kui sai kirja 60.55. Kettaheites oli pärnakas kolmas (39.11) ja kõrgushüppes teine (1.86).

Meeste 400 meetri jooksus võidutses pärnakas Jaak-Heinrich Jagor (47,98), kes esindab Tartu SS Kalevit, 1500 meetri jooksus aga Enari Tõnström (KJS Sakala, 3.56,46).

Meeste 110 meetri tõkkejooksus oli teistest üle Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev), kes sai kirja uue isikliku rekordi 14,06.

U20 naiste 400 meetri jooksus kaotas SK Altiuse sportlane Kätlin Koplus võitjale vaid sajandikuga ja pälvis 1.01,32ga teise koha.