Pärnu Kuninga tiitli võitis taas lätlane

Krossiässad sööstavad Pärnu lennuvälja motopargi rajale.
Krossiässad sööstavad Pärnu lennuvälja motopargi rajale. Foto: Rauno Kais

Motokrossi Eesti meistrivõistluste teise etapi avapäeval Pärnu lennuvälja motopargis pani kiireimate tsiklite MX1 klassis oma paremuse maksma Gert Krestinov. MX2 sõitudes oli kodupubliku rõõmuks kiireim Jörgen-Matthias Talviku ja prestiižika Pärnu Kuninga tiitli viis teist aastat järjest Lätti Toms Macuks.

MX1 klassi avasõidu võitis Krestinov klubist Motoextreme, kannul Pärnu motoklubi krossitipp Harri Kullas ja lätlane Matiss Karro. Operatsioonist taastuv Sõmerpalu klubi äss Tanel Leok pidi leppima neljanda kohaga. Teises sõidus napsas võidu lõunanaaber Macuks, teisena jõudis lõpujoonele Kullas ja kolmas oli Krestinov, kellele piisas sellest etapivõiduks. Teise koha punktid sai Kullas ja pjedestaali kolmas aste kuulus Macuksile.

MX2 klassis pani oma paremuse maksma kodurajal kihutanud Talviku. Esimeses sõidus järgnesid noorele pärnakale Hardi Roosiorg (KTM Racing Estonia) ja Karel Kutsar Sõmerpalu klubist. Teises sõidus kimas Talviku terve distantsi ratas rattas Kutsariga, kuid finišis tuli ta rohkearvulise kodupubliku rõõmuks taas võitjaks.

Noorte MX125 klassis teenis etapivõidu Romeo Karu (VKJ Racing), järgnesid Tihemetsa klubi au kaitsev põhjanaaber Sampo Rainio ja leedulane Arnas Vedluga. 85ccm masinaklassis võidutses pärnakate suureks rõõmuks Joosep Pärn, teiseks tuli lätlane Markuss Ozolins ja kolmas koht kuulus Tristan Uigale (Motoextreme).

Üle 50aastaste seenioride konkurentsis nautis võidurõõmu Paikuse klubi raudvara Aivo Rabbi. Teise auhinna sai soomlane Peetri Tuukkanen (Tihemetsa MK) ja kolmandaks tuli Argo Laherand (Lääne MK).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuulunud MX-hobiklassis võidutses üle pika aja taas rajale tulnud Ardo Kaurit (AYR Racing Team), teise koha sai Danel Dreving Paikuse klubist ja kolmandaks tuli Timmo Mõts Sõmerpalust.

Päeva lõpetas võidukihutamine Pärnu Kuninga tiitlile, sinna pääsesid MX1, MX2 ja MX125 klassi kiiremad. Pärnu motoklubi rajameistrid eesotsas Jüri Makaroviga olid motomeestele üllatuse valmistanud: sportlastel tuli esimest korda kihutada lühemal rajal ja sõidu jooksul pidid nad läbima rallikrossist tuntud jokkerlapi. Meeliköitva kihutamise võitis teist aastat järjest Macuks, kes otsustas minna pikemale ringile sõidu alguses. Teine koht kuulus Karrole ja kolmandana tuiskas üle lõpujoone Andero Lusbo Kagu motoklubist. Päeva keskel toimunud mees mehe vastu sprindivõistlusel oli parim Karro, järgnesid Kullas ja Krestinov.

Teisel võistluspäeval kihutasid krossirajal kolme- ja neljarattaliste tsiklite taltsutajad.

Quadracer’ite eliitklassis pani kodurajal mõlemas sõidus veenva ülekaaluga oma paremuse maksma kolmekordne Euroopa meister Kevin Saar, kes hiljuti läks ajateenistusse ega saanud krossiks korralikult valmistuda.

Saar haaras mõlemas sõidus avaringil liidrikoha ja meeletu tempoga jätkates edestas lõpuks lähimaid jälitajaid üle 40 sekundiga. Meie ässale järgnesid mõlemas sõidus lätlased Matiss Palevics ja Atis Breds.

Üle 35aastaste konkurentsis olid kolm kiiremat Kardo Saarmann (Pärnu MC), Indrek Uusmaa (Sõmerpalu MK) ja Talis Kähr (Kagu MK).

Motokrossi Eesti meistrivõistlused kaherattalistele tsiklitele jätkuvad 1. augustil Türi külje all Kihli motokeskuses ja 2. augustil kihutavad Tihemetsas Lauri rajal külgkorviga masinad ning quadracer’id.