Isad ja pojad kihutasid Räpina krossil

Noored motomehed sööstavad rajale.
Noored motomehed sööstavad rajale. Foto: Rauno Kais

Traditsioonilisel motokrossil Isad ja Pojad võistles Räpinas Linte rajal 161 sportlast ja paremus selgus kümnes arvestuses.

Kõige nooremate motomeeste, 50 ccm klassis pani kahe sõidu kokkuvõttes oma paremuse maksma Pärnu motoklubi kasvandik Markus Rotmeister, teiseks tuli Rasmus Vettik (KTM Racing Estonia) ja kolmandaks Aston Kõiv (Kagu MK).

65 ccm tsikleid taltsutanud poiste seas oli kiireim Travis Leok Sõmerpalust, Pärnu parimana saavutas Rasmus Rotmeister viienda koha.

Õrnema soo konkurentsis kihutas pjedestaali kõrgeimale astmele Teele Raja (Honda), Paikuse klubi piiga Agnes Võsanurm lõpetas krossi viiendal kohal.

Üle 50aastaste seenioride arvestuses nautis võidurõõmu Jaan Tang KTL Racingust, Paikuse motoklubi raudvara ehk Jüri Koger ja Aivo Rabbi sõitsid välja vastavalt kuuenda ja seitsmenda tulemuse. Kümme aastat nooremate sportlaste seas oli parim Urmas Heliste Kagu motoklubist. Tihemetsa krossimees Ain Klettenberg tuli seitsmendaks ja pärnakas Margo Merits oli 11.

Isade võidusõidul teenis esimese auhinna Tanel Leok Sõmerpalu klubist, pärnakas Siim Rotmeister sõitis neljanda koha vääriliselt. MX E klassis võitis krossi Kagu motoklubi sportlane Erkko Palu. Tihemetsa meestest sai Priit Talves neljanda, Erki Ohakas viienda ja Klement Janke 21. koha ja Paikuse noormees Marek Trei oli 17.

D-klassis pani oma paremuse maksma Karl Kutsar Äksi klubist ja pärnakas Aron Annerviek tuli kuuendaks. C-klassis tuli esimeseks Mihkel Tääkre (KTL Racing). Meie meestest oli kiireim Pärnu motoklubi sõitja Margo Merits neljanda kohaga, tema klubikaaslane Reiko Burket oli 14. ja Ilja Babenko Tihemetsast 16. B-klassis võitis krossi Tristan Uiga (Motoextreme), Tihemetsa klubi esindanud Raido Elbing lõpetas võistluse kaheksandana.

Kõige kiiremate, MX A tsiklite klassis kihutas pjedestaali kõrgeimale astmele Karel Kutsar Sõmerpalust, teiseks tuli Andero Lusbo Kagu motoklubist ja kolmas oli Gert Krestinov Motoextreme’i tiimist.