Pärnu noored naasid Eesti meistrivõistlustelt medalite ja isiklike rekorditega

Karl Hütt
U20 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel võitis kolm kuld­medalit SK Altiuse sportlane Ann Marii Kivikas (pildil paremalt esimene), kes tegi veel 100 meetri jooksus isik­liku rekordi. Foto: Raul Mee

Noorte kerge­jõustiklaste Eesti meistrivõistlustel Rakveres saavutasid suvepea­linna spordiklubide – Niidupargi KJK, SK Altiuse ja Pärnu Kalevi KJK sportlased hulgi poodiumikohti ja parandasid rekordeid.

Esimesel kahel päeval võistlesid Rakvere staadionil U14 ja U16 vanuseklassi sportlased, kahel viimasel aga U18, U20 ja U23 atleedid.

SK Altiuse noored sportlased võitsid 19 medalit: 13 kulda, kaks hõbedat ja neli pronksi.

Väga edukas oli U20 vanuseklassis Ann Marii Kivikas, kes võitis nii 100 meetri (12,03), 200 (24,86) kui 400 meetri (58,40) jooksus kuld­medali. SK Altiuse treeneri Romet Mihkelsi sõnutsi tähendas 100 meetri finaalis joostud aeg Kivika isiklikku rekordit. Tema senine tippmark pärines 2018. aasta U18 Euroopa meistrivõistlustelt Ungaris (12,12).