Roman Fosti pani Viljandi järve jooksul rivaalid paika

Viljandi järve jooksu start.
Viljandi järve jooksu start. Foto: Elmo Riig

Eile ümber Viljandi järve jooksul andsid tooni Pärnuga seotud tegijad: oma kolmanda võidu noppis maratoonar Roman Fosti, triatleet Timmo Jeret lõpetas seitsmendana.

Viimati 2015. aastal Eesti vanima rahvajooksu võitnud Fosti lõpetas võimsa lõpukiirenduse toel kohaliku tegija Karel Hussari ees küllaltki napi eduga, ajad vastavalt 37.34 ja 37.38. Umbes 12 kilomeetri pikkusel järveringil oli 38.10ga kolmas pikalt juhtgrupis püsinud Ilja Nikolajev. Üllatuse pakkus paaril viimasel aastal triatlonile keskendunud pärnakas Jeret, kes seitsmendana finišeerudes sai tulemuseks 40.16.

„Heade emotsioonide saamiseks ja pikamaajooksu tunnetuse kogemiseks pidasin Viljandis startida oluliseks: pole ju pool aastat saanud võistelda,” rääkis Fosti, kelle sõnutsi andis mõnus enesetunne aimu, et finišis Hussarist talle vastast pole. „Karelit ma ei kartnud, ja nii see kohustuslik võit tuli.”