Motosportlased kihutasid Türi krossil pjedestaalile

Paikuse motoklubi raudvara Aivo Rabbi nautis Türi krossil seenioride klassis võidurõõmu. Foto: Rauno Kais

Pärnumaa võidusõitjad teenisid motokrossi Eesti meistrivõistluste kolmandal etapil Türi külje all Kihli rajal neli esikohta.

MX2-klassis pani mõlemas sõidus taas oma paremuse maksma sel hooajal kõik etapid võitnud Jörgen-Matthias Talviku Pärnu motoklubist. Teise koha sai Meico Vettik (KTM Racing Estonia) ja kolmandaks tuli Priit Rätsep (HRC Eesti Racing Team). Klassis MX125 saavutas etapivõidu Tihemetsa motoklubi esindav soomlane Sampo Rainio, järgnesid Romeo Karu (VKJ Racing) ja võitja kaasmaalana Kasimir Hindersson.

MX2-klassis sõitev pärnakas Jörgen-Matthias Talviku (nr 261) on sel hooajal võitnud kõik Eesti meistrivõistluste etapid. Foto: Rauno Kais

Juunioride 85ccm masinaklassis võitlesid mõlemas sõidus esikoha eest Pärnu motoklubi tulevikulootus Joosep Pärn ja Tristan Uiga klubist Motoextreme. Kui esimeses heitluses suutis Uiga pärnakat napilt edestada, siis teises võttis meie poiss revanši ja pälvis tänu sellele etapivõidu. Pjedestaali kolmandale astmele sõitis Romeo Pikand Viljandist.

Pärnu motoklubi poiss Joosep Pärn kihutas Kihli rajal 85 ccm tsikliga esimese auhinna vääriliselt. Foto: Rauno Kais

Üle 50aastaste seenioride seas oli Kihli rajal kiireim Paikuse motokubi raudvara Aivo Rabbi, järgnesid Argo Laherand (MK Lääne) ja Priit Laur Linnamäe krossiklubist. Kümme aastat nooremate sportlaste võistlusel oli parim Urmas Heliste Kagu motoklubist, teiseks tuli Allan Vierlandi Yamaha keskuse spordiklubist ja kolmanda koha saavutas Kohila mees Avo Härm.

Kõige kiiremate tsiklite, MX1-klassis võitis etapi lätlane Matiss Karro, pjedestaali madalamad astmed kuulusid Sõmerpalu klubi krossiässadele: teise koha punktid noppis Karel Kutsar ja kolmandaks tuli Tanel Leok. Kuna Eesti meistrisarja senine liider Harri Kullas Pärnu motoklubist ei saa Inglismaal võistlemise tõttu tänavu enam Eestis sõita ja oli juba Türi etapi ajal välismaal, kerkis liidrikohale avaetapil võidutsenud Karro.

Kõige nooremate motosportlaste 65ccm klassis oli Türil võidukas Gregor Kuusk klubist Redmoto Racing, õrnema soo konkurentsis teenis esimese auhinna Leedu neiu Adrija Skudutyte ja MX- hobiklassis võitis etapi Asko Lihtsa (KTL Racing).