Ringrajavõistlus meelitas Pärnusse Eesti, Läti ja Leedu autosportlasi

Ants Seileri karikavõistlusel kihutas auto24ringil tosin ajaloolist vormelautot. Foto: Pille Russi

Kolme riigi vormelipiloodid kihutasid nädalavahetusel Pärnus auto24ringil Ants Seileri mälestusvõistlusel, lõunanaabrid jahtisid Volgadel ja Žigulidel oma riigi meistrimedaleid ja Erki Spordi superkrossi karikasarjas selgusid viienda etapi võitjad.

Ajalooliste vormelautode kahe sõidu kokkuvõttes tuli 1600 ccm jõuallikaga varustatud Mondiali klassis esikohale Taavi Kuul, talle järgnesid Toomas Hunt ja Ain Lähker. Avasõidu võitnud lätlane Andris Grikis pidi paraku teise sõidu mootoririkke tõttu pooleli jätma. Väiksemate mootoritega Formula Easterite konkurentsis pani oma paremuse maksma lõunanaaber Raitis Murnieks, järgnesid Jaak Kuul ja võitja kaasmaalane Italo Alsins.

Superkrossi karikavõistluste etapil jahtis Baltic Truck Trade auhindu 30 sportlast ja paremus selgus kuues arvestuses. Rahvakrossi klassis oli mõlemas sõidus kiireim Opel Astral kihutanud Margus Suigusaar, teise auhinna teenis sama marki masinal sõitnud Einar Heljand ja kolmas oli Andres Ringo (BMW 320). Esiveoliste autode konkurentsis sai etapivõidu Erki Külvi Honda Civicul, järgnesid Kevin Allik (Mitsubishi Colt) ja Siim Ots (Ford Fiesta).

Superkrossi karikasarja sõitudes pääses korraga rajale 30 autot.
Superkrossi karikasarja sõitudes pääses korraga rajale 30 autot. Foto: Pille Russi

Tagaveoliste RWD-klassis nautis võidurõõmu kahes arvestuses võistelnud Ringo, pjedestaali madalamad astmed kuulusid BMW 318 autosid taltsutanud Peeter Kaerale ja Kris Hahnile. Ladadel sõitnud sportlastest oli parim Raul Laanisto, teise auhinna sai Pärnu piiga Elis Jõelaid ja kolmanda koha saavutas lõunanaaber Raimonds Ordons. Noorteklassis oli parim Maiko Tamm (VAZ 2105) ja teiseks tuli oma debüütvõistlusel kümneaastane Toivo Uusna (Volkswagen Golf 2). Vabaklassis kogus esimese koha punktid Aivo Ojala Honda Civicul. 2WD-ringrajaklassis napsas Romet Tsirna (Honda CRX) mõlemas sõidus esikoha, Andres Altperele (BMW 325) kuulus teine auhind ja kolmandana lõpetas Gert Kase (BMW 320).

Vanade Volgade konkurentsitihedad sõidud pakkusid põnevaid vaaatemänge.
Vanade Volgade konkurentsitihedad sõidud pakkusid põnevaid vaaatemänge. Foto: Pille Russi

Läti meistrivõistluste Dzintara Apis etapil olid Lada-klassis kolm kiiremat Vilnis Batraks, Harijs Ulpe ja Kristaps Stepins. GAZ 24 Volgade võidukihutamisel sai esimese auhinna Normunds Dobums, järgnesid Ervins Kreicbergs ja Janis Grope. Ainsa eestlasena lõunanaabritele konkurentsi pakkunud Autolehe peatoimetaja Kristjan Sooper lõpetas võidusõidu neljandana. Klassis Volga 406 võitis esikoha Janis Joksts, teine oli Andrejs Kuznecovs ja kolmandaks tuli Andris Djacenko.

Sündmusrohke võistluspäeva viimases vaatuses, seitse ringi kestnud superfinaalis tuiskas esimesena finišisse Suigusaar, kannul Külvi ja Allik.

Erki Spordi superkrossi karikasarja järgmine etapp sõidetakse septembri teisel nädalavahetusel taas Audru ringrajal.