R, 29.09.2023

Lugejakiri: Sauna tahaks, hirmsasti!

, Pärnu elanik
Facebook
Comments 1
Saun ei ole miski luksus, vaid inimesele hädavajalik, ütleb Pärnu sotsiaalmaja elanik Hillar Meresmäe. 
Saun ei ole miski luksus, vaid inimesele hädavajalik, ütleb Pärnu sotsiaalmaja elanik Hillar Meresmäe. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Mina elan Pärnu linna sotsiaalmajas Liiva 8d, aga meie majast puudub saun. Olen sauna ehitamisest varemgi linnavalitsusega rääkinud, aga ametnikud ütlevad, et pole siia mingit luksust, lõbu- ega joomapunkrit vaja. Tegelikult hakkaks saun peale meie maja elanike teenindama veel kahe kõrvalmaja asunikke.

Saun ei ole miski luksus, vaid inimesele hädavajalik. Et kehasse kogunenud mürgid sealt väljuksid, on tarvis vähemalt 60kraadist sooja. Duši all sellist temperatuuri ei saavuta. Teisalt oleks sauna väga vaja seoses koroonaviiruse levimi­sega. Enamik viirusi sureb samuti üle 60kraadises kuumuses.

Olen korraldanud küsitluse ja rääkinud nii oma kui kahe kõrvalmaja inimestega ja paljud on sauna mõtte poolt. Meie ­majas on saunaks sobivad ruumidki olemas: kunagised köögiruumid seisavad juba aastaid tühjana.

Sauna ehitamiseks vajaksime linnalt materjali ja ühte tööriistadega abimeest. Kuna ma olen varemgi sauna ehitanud, tean väga hästi, kuidas see käib.

Saunapilet hakkaks aga maksma kaks eurot, millest üks kuluks sauna ülalpidamise peale ja teine euro läheks maja arvele.

Kogunenud raha eest võiks hiljem maja soojustama hakata, sest talvel annab hoone nii palju soojust välja, et pensionär saab probleemideta õues lii­kuda seina äärt pidi, kus kogu lumi on ära sulanud.

Tegemist ei oleks kindlasti ülelinnalise saunaga, nii et ei tea, kes siin kõik käima hakkavad, vaid ikka ainult kohalikele inimestele. Hea Pärnu linna­valitsus, mis te sellest mõttest arvate?

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles