Henri Sai krooniti Kadriorus sprindikuningaks

Henri Sai võitis Kadriorus Eesti meistrivõistlustel sprindis kulla.
Henri Sai võitis Kadriorus Eesti meistrivõistlustel sprindis kulla. Foto: Marko Mumm

Eile Tallinnas Kadrioru staadionil  alanud ja ligemale 300 atleeti kokku toonud kahepäevaste kergejõustiku Eesti meistrivõistluste avapäev andis pärnakatele kopsaka medalisaagi. 100 meetri jooksus isiklikku tippmarki uuendanud SK Altiuse ridades Henri Sai kuldas mulluse hõbemedali üle 10,53ga.

Saile järgnesid Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) ja Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), ajad vastavalt 10,66 ja 10,73.

Naiste samal distantsil võitis 11,87ga pronksi Ann Marii Kivikas (SK Altius). Meistritiitli kindlustas 11,66ga Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev), kellele järgnes 11,79ga KJK Lõunalõvi esindaja Õilme Võro.

Tõketeta staadioniringi – 400 meetrit – läbis kõige kiiremini, 46,26ga isiklikku rekordit uuendanud TÜ ASK välejalg Rasmus Mägi. Talle järgnesid 48,33ga Sten Ander Sepp (Audentese SK) ja TÜ ASK ridadesse kuuluv pärnakas Rivar Tipp 49,00ga.

Meeste 110 meetri tõkkejooksus kaitses mullust tiitlit suvepealinnast tuule tiibadesse saanud, praegu Tallinna SK Kalevi hingekirjas Keiso Pedriks, aeg 14.12. Teise-kolmandana finišeerusid Johannes Treial (KJS Saare) ja Martin Täht (SK Fortis), ajad vastavalt 14,18 ja 14,38.

Vasaraheites vahetas Toomas Tankler Niidupargi kergejõustikuklubist eelmise aasta pronksi 62.14ga hõbemedali vastu. Meistritiitli tagas endale 66.97ga väliseestlane Adam Kelly (Audentese SK), pronks kuulus 61.36ga Mart Olmanile (Audentese SK).

Täna on jõuproovi finaalpäev, kui võistlustules taas mitu pärnakatki.