Võit tõstis Vapruse naiskonna taas medaliheitlusse

Pärnu Vapruse naiskond tõusis võiduga Põlva Lootose üle meistriliiga turniiritabelis Tallinna Kalevi ja Saku Sportingu kannule. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu Vapruse jalgpallinaiskond sai meistriliigas turniiritabelisse neljanda võidu, alistades üheksanda vooru mängus võõrsil tabelinaabri Põlva Lootose 3:1.

Esimene värav sündis juba kuuendal minutil, kui Kristina Bannikova liikus vasakust äärest kasti ja saatis madala löögi võrku. Pärnu naiskonna eduseis suurenes 16. minutil, kui penalti realiseeris Anastasija-Grazyna Shcherbachenia.

Põlva suutis juba järgmisel minutil vastata, kui Ita Lillo sai karistusalas löögile ja pall lendas posti kõrvale. Avapoolajal ei sündinud rohkem tabamusi ja üleminutitel tõi lõppseisu tabloole Laura Usta värav.

Pärnu ja Põlva eelmine omavaheline matš Pärnus lõppes väravateta viigiga.

“Ilma tõttu oli raske mäng mõlemale võistkonnale. Samas tegime mõne hea rünnaku ning suutsime korduskohtumises ennast parandada ja meile olulised kolm punkti koju tuua,” analüüsis Vapruse poolkaitsja Merle Viidebaum võidumängu naiskonna ühismeedia lehel.

Tänu võidule möödus Pärnu tabelis Lootosest ja hoiab nüüd 14 punktiga neljandat kohta. Lootos paikneb 13 punktiga viiendal kohal.

Meistriliiga liider on täisedu ehk 27 punktiga FC Flora. Saku Sportingul ja Tallinna Kalevil on 18 punkti.

Vapruse järgmine vastane on laupäeval Nõmme Kalju tiim, kes pole punktiarvet veel avanud.