N, 8.12.2022

Pärnaka veider värav aitas Eesti naiste vutikoondise võidule

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Pärnaka veider värav aitas Eesti naiste vutikoondise võidule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti naiste jalgpallikoondis alistas maavõistlusel Läti naiskonna pärnakas Kristina Bannikova otse nurgalöögist sündinud tabamusest.
Eesti naiste jalgpallikoondis alistas maavõistlusel Läti naiskonna pärnakas Kristina Bannikova otse nurgalöögist sündinud tabamusest. Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee

Pärnu Vapruse jalgpallinaiskonna mängiv treener Kristina Bannikova kõmmutas Eesti koondise eest maavõistlusel Lätiga värava otse nurgalöögist. See osutus mängu ainsaks tabamuseks ja nii said eestlased viieaastase pausi järel lõunanaabrite üle võidurõõmu tunda.

Matši teise poolaja alguses kurioosse värava löönud Bannikova tunnistas pärast mängu, et soovis saata palli väravaesisele, et keegi püüaks selle sealt vastaste puuri lüüa. Tal polnud plaani mänguvahend otse nurgalöögist väravasse saata.

Üle pika aja Läti koondise üle saadud võit valmistas Bannikovale rõõmu. “Mul on hea meel, et saime mängida üle mitme kuu jälle rahvusvahelist mängu. Lätiga on olnud viimasel ajal väga pingelised heitlused, kust kahjuks on võitjana väljunud just nemad. Seekord suutsime palli hoida ning tekitada olukordi, millest ühe siis ära lõime. Tänu võistkonna heale ründemängule teenisime nurgalöögi, mille väravaks vormistasime,” jagas ta Vapruse naiskonna sotsiaalmeedia lehel muljeid.

32aastasena tegi Eesti koondise eest debüüdi Marve Bessmertnõi, kelle peatreener Jarmo Matikainen saatis väljakule algkoosseisus. Kaitsja sai platsil veeta 74 minutit, siis vahetati ta krampi kiskunud jala tõttu pingile.

Bessmertnõi tunnistas Vapruse naiskonna ühismeedia lehel, et enne Lilleküla staadioni murule sinisärgis astumist tundis ta veidi ebakindlust, kuid platsil kõik sujus ja emotsioon oli väga hea. “Võistkondlikult mängisime väga hästi, kuid enda mängu kallal võib natuke norida küll,” arvas ta.

Pärnust pärit mängijatest käisid Eesti koondise eest platsil veel Kairi Himanen ja Berle Brant.

Eestile alistas viimati sama vastase 2015. aasta augustis.

EM-valiksarja mängud jätkuvad naiste koondisel sügisel, kui 18. septembril võõrustatakse Kosovot ja 22. septembril Venemaad. Oktoobris toimub kaks mängu: 23. oktoobril sõidetakse külla Hollandile ja 27. oktoobril on kodus vastas Sloveenia. Kuu aega hiljem, 27. novembril võõrustatakse Türgit ja valiktsükli viimane kohtumine toimub 1. detsembril Sloveenias.

Märksõnad
Tagasi üles