Sisukord
Kultuur
Paberleht

Lihula kultuurikeskus uhkustab pärast remonti nüüdisaegse saaliga

2 min lugemist
Lihula kultuurimaja saalis vahetati välja toolid, värviti heledamaks nii seinad kui lagi, vahetati vaip ja parandati helisüsteem. FOTO: Urmas Luik

Aastaid kattis Lihula kultuurimaja suure saali põrandat tume vaip, seinu tumelilla ning rõdu- ja lavapiirdeid tumepruun värv. ­Lagi oli laiguline. Ruumi astudes sattus inimene kui ajakapslisse: 1989. aastal valminud arhitektuuriliselt eriline loomekeskus ja selle saal meenutasid toonide ja sisustuse poolest nõukogude ­aega. Augusti hakul lõppes kaua oodatud remont: Lääneranna ­valla toel tehti korda nii saal kui vahetati välja maja keskkütte­süsteem. Tööde hinnaks kujunes 260 000 eurot.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kultuurimaja juhataja Tiina Lobja naljatas, et inimesed on aastakümnetega veidi suuremaks läinud. Nii pidi saali soetama laiemad toolid. See tähendab, et endise 396 istme asemel on nüüd 333, sealhulgas kaks invakohta. Lobja sõnutsi telliti toolid Inglismaalt, ent koroonaviiruse tõttu jäid need tulemata. Siis jõuti kokkuleppele poolakatega ja kaup saabus kõigi rõõmuks pärast jaanipäeva.

​Lobja ja Pärnu Postimehe fotograaf võtsid istet, võrdlemaks, kas uued ja ilusad sinised toolid on istumisekski paremad. “Eelmistel toolidel oli vaid vineer järel,” oskas juhataja öelda. Ruum muutis ilmet: laed ja seinad võõbati heledaks, maha pandi hallikasvalge vaip.

13.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto