Suvepealinna rändas järjekordne käsipalli meistrikuld

Lauri Habakuk
, tegevtoimetaja
Copy
HC Pärnu/Paikuse 2005. aastal sündinud poisid võitsid Eesti meistritiitli äärmiselt pinevas konkurentsis.
HC Pärnu/Paikuse 2005. aastal sündinud poisid võitsid Eesti meistritiitli äärmiselt pinevas konkurentsis. Foto: Erakogu

Suvepealinna 2005. aastal sündinud noormehed tulid Eesti rannakäsipalli meistriks, medaleid võitsid teisedki siinsed käsipallurid.

Maarjamaa meistritiitli võitnud isa ja tütre Toomas ja Merili Heinla juhendataval HC Pärnu/Paikuse võistkonnal oli kolmeetapilisel turniiril 12 konkurenti. Eesti meistrid kogusid 300 punktist 295 ja edestasid lähimaid rivaale HC Kehrat viie ja Põlva spordikooli 35 silmaga.

Võidukasse tiimi kuulusid Ats-Kaarel Kaljuvee, Mathias Lensment, Tomy Suur, Karl-Vahur Vahemets, Kristjan Heinla, Rasmus Koel ja Averi Hännile.

HC Pärnu/Paikuse teine koosseis lõpetas samas arvestuses meistrivõistlused kümnenda kohaga.

Teistes vanuseklassides noppisid siitkandipoisid ja -tüdrukud veel kaks hõbedat ja pronksi.

Tasavägisel turniiril võitsid 2004. aastal sündinud HC Pärnu/Padise neiud 280 punktiga hõbemedali, kaotades võitjale HC Tabasalule viie punktiga ja edestades niisama väikese vahega pronksile tulnud Aruküla spordiklubi. Edukasse võistkonda kuulusid Katarina Übner, Alina Bai, Angelica Palmi, Stella Jepiselg, Carola Otspere, Karola-Lisette Epner, Nora Randmäe, Lili Marleen Vader, Maria Viisitamm ja Jaana Nuut.

2007. aastal ilmavalgust näinud tüdrukute võistlusel said Pärnu ja Padise ühistiimi tüdrukud Carmen Ehrbach, Victoria Kohv, Laura-Liisa Neuhaus, Mari-Liis Roos, Britta Kärt, Eleriin Masing, Ketlin Sobols, Kelly Suurküla, Kristiin Kink ja Laura Lisete Robas kaela pronksmedali.

Samavanuste poiste arvestuses, kus võistlustules oli 12 tiimi, saavutas HC Pärnu/Paikuse teise koha. Koosseisu kuulusid Rowan Patrick Aringo, Gerrit Järv, Gregor Jegorov, Janar Priivits, Gregor Soomets, Marlon Aonurm, Hendri Hapsalo, Sander Malinovsky ja Marek Seits.

Rannakäsipalli Eesti meistrivõistluste etapid toimusid Põlvas, Alatskivil ja Viljandis.

HC Pärnu/Paikuse 2005. aastal sündinud poisid võitsid Eesti meistritiitli äärmiselt pinevas konkurentsis.
HC Pärnu/Paikuse 2005. aastal sündinud poisid võitsid Eesti meistritiitli äärmiselt pinevas konkurentsis. Foto: Erakogu

Saali- ja rannakäsipall mõneti erinevad. Mõistagi ei saa liival palli põrgatada. Nii loeb rannas ehk enamgi kiirus ja osavus: teha tohib ainult kolm sammu, misjärel tuleb sööta või pall väravale kõmmutada.

Väljak on väiksem, võistkonna eest on korraga lahingus neli mängijat, nende hulgas rünnakutes osalev väravavaht, kelle tabamus annab kaks punkti. Samuti saab topeltpunktid iluelementide eest: hüppelt püütud ja visatud väravast, aga ka siis, kui teed enne tabamust 360kraadise pöörde.

Tunamullu novembris loodi HC Pärnu/Paikuse, mis kasvas välja HC Tallinna 2015. aastal loodud tütarklubist. Õige pea hakkasid klubi noored edukalt Eesti meistrivõistlustel eakaaslastega rinda pistma ja igat karva medaleid võitma.

Tagasi üles