Sisukord
Kultuur
Paberleht

ÖÖvalgel korraldajad loodavad Pärnut valgustada tänavugi

4 min lugemist
Koos pärnakatega valmistab lavastust ette vaheldumisi Los Angeleses ja Eestis elav Kerli, kellele Pärnus üles­astumine jääb tänavu ainsaks Baltikumis. FOTO: Jorgen Paabu

Kerli hingevarjud, Pastaca joonistused, error raamatukogus ja loo­duse eluring vanas katla­­­majas – pärnakad valmistuvad taas sügise valgus­festivaliks ÖÖvalgel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aga kui valitsus seab piirangud, on korraldajad valmis sündmuse aasta võrra edasi lükkama. “See sõltub olukorrast septembris,” selgitas projekti juht Argo Valdmaa.

Hajutamaks publikut, on meeskond juba kavandanud ­paralleeletendused eri kohtades samal ajal. Kui ühte paika on kogunenud küllalt palju inimesi, saab osa rahvast minna mujale teist etendust vaatama. Nagu mullu, näidatakse enamikku lavastusi mitu korda ja kahel päeval, nii ei jää vaataja millestki ilma.

Kuna publik jälgib etendusi õues, on juba tänu sellele võimalik vahet hoida. Samuti on etendused lühikesed, rahvas ei püsi kuigi kaua ühes kohas ja see lubab korraldajail pandeemiast põhjustatud riski madala hoida.

Senise meeskonnaga on liitunud Triin Hook, kelle sõnutsi valmistatakse praegu mitut uhiuut ­lavastust ette väikestes kobartiimides. Teada on, kes teeb ja mida, kuid loomisprotsess veel kestab.

13.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto