Noored purjetajad tõid pealinnast auhindu

Joel Kukk
Laseril purjetav pärnakas Keith Luur pidi Tallinna lahel tunnistama vaid Eesti esinumbri Karl-Martin Rammo paremust. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandikud võitsid Eesti meistrivõistluste etapil Tallinna lahel neli esimest, kaks teist ja kaks kolmandat auhinda.

Laser Standard-klassis saavutas pärnakas Keith Luur kodulahel seilanud Karl-Martin Rammo järel ja Bo Aaroni ees teise koha. Alla 21aastaste arvestuses kuulus etapivõit Luurile, järgnesid Aaron ja Johannes Hubert Pukk.

Kuni 16aastaste Optimist-klassis napsasid lõunanaabrid 84 sportlase seas kaksikvõidu: pjedestaali kõrgeima astme hõivas Ricards Mucins, teiseks tuli Rihards Plavins ja kolmanda koha vääriliselt seilas Rico Robert Alliksoon Saaremaa merispordiseltsist. Esikolmikule järgnesid pärnakas Andrias Sepp, lätlane Viesturs Simsons ja Sepa klubikaaslane Martin Rahnel. Angus Aarna Ant lõpetas regati 29. kohal ja Karl Oskar Vare oli 46.

Nooremate poiste arvestuses seilas poodiumi kõrgeimale astmele Rahnel, Daniel Johan Andres Õunap sai kuuenda ja Aron Poolma kümnenda koha.

Õrnema soo üldarvestuses pani oma paremuse maksma Pärnu piiga Laura Marii Taggu. Emma Mia Kaar oli seitsmes ja Dagne Aasmaa 14. Kuni 12aastaste tüdrukute seas nautis võidurõõmu Sharon Peetrimäe, teise koha saavutas Liise-Kärt Liiber ja seitsmendaks tuli Leene Väliste.

Zoom8-klassis olid kolm kiiremat pealinna purjetajad Oliver Iida, Elisabeth Ristmets ja Martin Lipp. Pärnu sportlastest teenis Lisbeth Taggu neidude kolmanda auhinna ja Kevin Ausile kuulus 30. koht.

Laser 4,7 klassis võitis esikoha kalevlanna Romi Safin, järgnesid klubikaaslane Karolin Härm ja Läti noormees Emils Haralds Amsils. Karel Ratnik tuli viiendaks ja Pert Salundi oli kaheksas. Esimest võistlust selles paadiklassis seilanud Angeliina Maria Isabel Õunap purjetas neidude kolmanda auhinna vääriliselt ja Liise Väliste sai 14 tulemuse.

Laser Radiali klassis tuli esikohale lätlanna Agija Elerte, teise koha sai tallinlane Sten-Markus Andresson ja kolmas oli võitja kaasmaalanna Elza Cibule. Pärnu purjespordikooli treenerite kasvandik Nele Leit-Teetlaus saavutas õrnema soo konkurentsis neljanda koha.

„Kolm pikka võistluspäeva valdavalt vaikses ja keerutavas tuules muutis regati noortele purjetajatele vaimselt üpris raskeks katsumuseks,” ütles Pärnu jahtklubi purjespordikooli peatreener Elise Umb. „Seekord olime väljas 19 paadiga ja tuleb tunnistada, et kokkuvõttes läks meil päris hästi. Eesti meistrivõistluste järgmine etapp purjetatakse juba kahe nädala pärast Lohusalus.”