Noored purjetajad jahtisid Pärnumaa meistrimedaleid

Optimisti klassis võistles kodujõel 28 noorpurjetajat.
Optimisti klassis võistles kodujõel 28 noorpurjetajat. Foto: Pärnu jahtklubi

Svertpaadipurjetamise Pärnumaa lahtistel meistrivõistlustel seilas lõunakaarest puhunud nõrgavõitu tuules kolmes paadiklassis kokku 38 sportlast.

Kuni 16aastaste Optimisti klassis võitis nelja sõidu kokkuvõttes meistrikulla Andrias Sepp, hõbedale purjetas Martin Rahnel ja pronksmedal riputati parima piiga Emma Mia Kaare kaela. Õrnema soo arvestuses saavutas teise koha Laura Marii Taggu ja kolmas oli Dagne Aasmaa.

U12 vanuseklassi poistest oli parim Rahnel, järgnesid Daniel Johan Andres Õunap ja Aron Poolma. Niisama vanade tüdrukute konkurentsis võitis regati Liise-Kärt Liiber Sharon Peetrimäe ja Leene Väliste ees.

Zoom8-klassis pani oma paremuse maksma Lisbeth Taggu, pjedestaali madalamatele astmetele seilasid Kevin Aus ja Kaur Konrad Tamm.

Laser 4,7 paatidel purjetanud juunioride võistlusel edestas Karel Ratnik ülinapilt Angeliina Maria Isabel Õunapit ja pronksi pälvis Pert Salundi. Neidude arvestuses järgnesid Õunapile külalisvõistleja Liisa Mari Eensalu Nõuni purjeklubist ja Nele Leit-Teetlaus.

Täna õhtul klaarivad kodulinna avamerejahtide meeskonnad omavahelisi arveid Kesknädalaringi sarivõistlusel. Homme tund enne keskpäeva stardib jahtklubi laevastik Pärnu lahelt pika traditsiooniga Ruhnu regatile, mis tänavu läbib esimest korda Varbla sadamat.