Vihuri klubi poisid kihutasid Lätis mehiselt

Pärnu motopoiss Hugo-Brent Freimann võitis Riias Bikernieki ringrajal Supersport 300 klassis esimese auhinna. Foto: CR Moto

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Vihur Motosport võidusõitjad teenisid Riias Bikernieki ringrajal Eesti ja Balti meistrivõistluste etapil seitse auhinnalist kohta.

Juunioride klassis Supersport 300 kuulus kolmikvõit Vihuri poistele: esimesena kihutas märjal rajal üle lõpujoone Hugo-Brent Freimann, kannul Silvester Sarapik ja Andre Köster. Selyn Kazakova pidi seekord neljanda kohaga leppima.

Klassis Mini GP sai Vihuri klubi kasvandik Karro Robert Jäärats oma esimese Eesti meistrivõistluste etapivõidu. Kvalifikatsioonis parima ringiaja saavutanud Maria Saluste (Team Estonia) juhtis võidusõitu kaks ringi. Siis tegi Jäärats julge möödasõidu ja hoidis põnevas heitluses oma positsiooni lõpuni. Kaks ringi enne sõidu lõppu hakkas tugevalt sadama. Saluste sai küll Jääratsile lähemale, kuid mööduda ei suutnud. Kahe kange järel kihutasid finišisse võitja klubikaaslased Uku Kandelin ja Jaanus Lembitu Reima.

Klassis Superbike võitis leedulane Šarunas Pladas, teiseks tuli lõunanaaber Sergey Panevin ja kolmanda koha saavutas Toomas Tomson klubist Biker 24. Vihuri klubi motomees Mihkel Osula hoidis viimase ringini teist kohta, kuid tegi siis kurvis sõiduvea ja pidi kukkumise tõttu katkestama.

C600 konkurentsis teenis Ingvar Mägi Vihuri klubist Leedu motomeeste Kipras Bunikise ja Kestutis Smolskuse järel kolmanda auhinna. C1200-klassis pidi Arvo Alehodžin (Vihur) tunnistama kodurajal kihutanud Maris Grivinsi nappi paremust. Kolmandaks tuli Erki Krunberk (Yamaha) ja viimasel ringil langes neljandaks Vihuri võidusõitja Tarvo Kallas.

Klassis Superstock oli kiireim Mantas Urmonas Leedust, teise koha saavutas Jaanus Saarmaa (Suzuki) ja kolmandaks tuli võitja kaasmaalane Zilvinas Butkevicius.

Motoringraja Eesti ja Balti meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 5. ja 6. septembril Pärnus auto24ringil.