Väravatšakrad olid Pärnumaa derbi uues vaatuses avali

Kahes eelmises omavahelises mõõduvõtus Vändra Vaprusele alla jäänud Pärnu jalgpalliklubi meeskond sai kolmandal katsel maitsta võidurõõmu. Arhiivifoto. Foto: Kristel Lepik

Pärnu jalgpalliklubi meeskond jätkas Eesti meistrivõistluste esiliigaturniiri Pärnumaa derbis Vändra Vapruse vastu sealt, kus pärast eelmise vooru kohtumist Kohtla-Järve vastu pooleli jäi. Suvepealinlased lõid kaheksandaks minutiks Põhja-Pärnumaa tiimi puuri kaks palli, kui täpsed olid Risto Kauniste ja Kein Makovei.

11 väravat nagu põhjaranniku tiimile mõni päev tagasi Pärnumaa derbis siiski ei sündinud, ent väravasadu ei jäänud Pärnu ja Vändra satsi mõõduvõtul pealtvaatajatel nägemata.

Enne veerandtunni kukkumist vähendas Martin Pärna värav Vändra Vapruse kaotusseisu minimaalseks, kuid juba kaks minutit hiljem taastas ukrainlane Petro Namuilyk suvepealinlaste kaheväravalise edu.

Järgmise poole tunni jooksul ei skooritud, ent vahetult enne poolajavilet avanesid väravatšakrad taas ja Kaarel Saaremets vormistas rõivistuväravaga vaheajaseisuks 2:3.

Teisel poolajal püüdis Pärnu tiim eduseisu hoida ja Vändra sats viigini jõuda. Otsustava tabamuse sai kümmekond minutit enne lõpuvilet kirja Kauniste, kindlustades sellega Pärnu jalgpalliklubile 4:2 võidu.

Võit tõstis pärnakad tabelis kaheksandalt kohalt kuuendale. Vändra tiim langes seitsmendalt kohalt kaheksandale.

Pärnu Vapruse 20. vooru mäng Tallinna Levadia U21 meeskonnaga toimub 6. oktoobril võõrsil.