Noored purjetajad teenisid kuus poodiumikohta

Andrias Sepp pani Optimistide regatil oma paremuse veenva ülekaaluga maksma.
Andrias Sepp pani Optimistide regatil oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Svertpaadipurjetajate Eesti meistrivõistluste etapil, Tallinna jahtklubi meistrivõistlustel seilas Lohusalus seitsmes paadiklassis kokku 222 sportlast Eestist, Lätist ja Leedust.

Kuni 16aastaste Optimisti klassis tuli seitsme sõidu kokkuvõttes esimeseks Pärnu jahtklubi treenerite kasvandik Andrias Sepp, järgnesid kalevlanna Mia Maria Lipsmäe ja Rico Robert Alliksoon Saaremaalt. Üldarvestuses neljanda koha saanud pärnakas Martin Rahnel oli nooremate roolimeeste konkurentsis parim poiss ja Sharon Peetrimäe teenis klubikaaslase Liise-Kärt Liiberi ees esimese auhinna alla 12aastaste piigade seas.

Aron Poolma tuli U12 vanuseklassis neljandaks ja Daniel Johan Andres Õunap oli viies. Laura Marii Taggu seilas tüdrukute üldarvestuses kuuenda koha vääriliselt ja Emma Mia Kaar sai kaheksanda tulemuse. Angus Aarna Ant lõpetas Lohusalu regati 56 konkurendi seas 34. ja Karl Oskar Vare 47. kohal.

Algajate purjetajate klassis Optimist juunior tuli Leene Väliste õrnema soo arvestuses neljandaks.

Esimest hooaega Laser 4,7 paadil purjetav Angeliina Maria Isabel Õunap suutis 48 konkurendi seas saavutada kolmanda koha. Foto: Pärnu Jahtklubi

Laser 4,7 paatide võistlusel suutis selles klassis esimest hooaega võistlev pärnulanna Angeliina Maria Isabel Õunap saavutada 48 sportlase konkurentsis pealinna piigade Karolin Härmi ja Katariina Roihu järel kolmanda koha. Karel Ratnik oli kaheksas ja Pert Salundi 11. Liise Välistele kuulus alla 18aastaste neidude seas 12. koht.

Zoom8 klassis seilasid pjedestaalile pealinna sportlased Elisabeth Ristimets, Martin Lipp ja Britta Maipuu. Lisbeth Taggu oli neidude seas neljas ja Kevin Aus sai 28. tulemuse.

Laser Standardit taltsutav Keit Luur tõi Lohusalu regatilt üldarvestuses kolmanda ja juunioride teise auhinna. Foto: Pärnu Jahtklubi

Laser Standardi klassis pani Eesti esinumber Karl-Martin Rammo oma paremuse taas maksma, teise koha saavutas Bo Aaron Kooser ja kolmanda poodiumikoha hõivas Pärnu noormees Keith Luur, kes teenis kuni 21aastaste konkurentsis hõbemedali.

“Kolm päeva kestnud regatt pakkus pinget esimesest sõidust viimaseni,” rääkis Pärnu jahtklubi purjespordikooli peatreener Elise Umb. “Meie noored olid tublid, aga alati saab veel paremini minna. Andrias näitas taas, et Optimistil pole talle Eestis väärilist vastast. Alles 11aastane Martin oli väga lähedal üldarvestuse teisele kohale, paraku kukutas eelviimase sõidu valestart ta neljandaks. Angeliina kolmas koht uues paadiklassis on väga tugev saavutus. Meie sportlased saavad oma võimeid taas proovile panna septembri teisel nädalavahetusel Pärnu sügisregatil.”