Suur pildigalerii Olümplane õiendas aastajooksu viimasel etapil hingel kripeldanud võla

Copy

Rotiaasta jooksu viimasele etapile pani Raeküla männimetsa all särava punkti siit kandist pärit pikamaajooksja Roman Fosti, võttes enda nimele tagasi kaks aastat tagasi Karl Mäe ja Teet Koka valdusse läinud rajarekordi, lüües seda üle 20 sekundiga.

Olümpiamaratoonaril kulus rotiaasta jooksu üheksandal etapil 5000 meetri läbimiseks 14.20,7, millega ta lõi 24 sekundiga üle Mäe ja Koka tunamullu püstitatud senise rajarekordi, mis enne uute omanike nimele vormistamist kuulus Fostile. Pikamaajooksja oli muide esimene, kes 15 aasta tagasi aastajooksude sarjas Raeküla terviserajal suutis läbida 5000 meetrit alla 15 minuti.

“Roman lubas starti tulles selle vana võla ära klaarida ega söönud oma sõnu,” ütles 35aastase ajalooga jooksusarja eestvedaja Priit Neeme. “Ta pani üksi minema ja tegi ilusa soolojooksu.”

Teisena lõpetas jooksusarja viimasel etapil võistluse Anu jooksutrennide tiimi kuuluv Martin Tarkpea, kellele märgiti lõpuprotokolli ajaks 16.30, ja kolmas oli neli sekundit hiljem finišeerinud Indrek Oja, kes on samuti populaarse jooksugrupi liige.

Naiste arvestuses ei leidunud taas vastast endanimeliste jooksutrennide eestvedajale Anu Piirojale, kellele seekord mõõdeti lõpuajaks 18.32,8. Teine oli spordiklubi Altiuse ja Vändra Vapruse jalgpalliklubi liige Egle-Eliise Kurg (20.30,1) ja kolmas Anu jooksutrennide grupi esindaja Elnora Arik (21.16,5).

Rotiaasta jooksu viimasel etapil osales 148 spordisõpra.

Aastajooksu pidulik lõpetamine ja autaustamine toimub reedel, 11. septembril kell 17.30 Metsa 10 Pärnu sotsiaalkeskuse saalis, kuhu on oodatud kõikide vanuseklasside esikolmikud ja kõikidel etappidel osalenud.

Rotiaasta jooksu 9. etapi finišiprotokolli saab vaadata SIIT.

Tulemused

5000 meetrit

Meeste üldarvestus: 1. Roman Fosti (14.20,7), 2. Martin Tarkpea (16.30), 3. Indrek Oja (16.34).

Noormehed: 1. Kevin Poljans (18.18,2 ), 2. Aksel Hambidge.

Poisid: 1. Joosep Käär (19.16,9), 2. Jesper Roman, 3. Ron-Jakob Eensalu.

Veteranid I: 1. Martin Linke (17.49,5), 2. Avo Taats, 3. Mait Lind.

Veteranid II: 1. Joe Lepp (19.05,2), 2. Lembit Künnapas, 3. Arnold Laasu.

Veteranid III: 1. Maido Kaljur (19.49), 2. Meelis Kukk, 3. Jüri Leesmäe.

Naiste üldarvestus: 1. Anu Piiroja (18.32,8), 2. Egle-Eliise Kurg (20.30,1), 3. Elnora Arik (21.16,5).

Naised: 1. Elnora Arik (21.16,5), 2. Hanna Jeret.

Neiud: 1. Helen Mändma (26.09,1).

Tüdrukud: 1. Egle-Eliise Kurg (20.30,1), 2. Laura-Liis Kaljur, 3. Liis-Marie Kaljur.

Veteranid I: 1. Anu Piiroja (18.32,8), 2. Keith Tammela, 3. Age Põldaru.

Veteranid II: 1. Kadi Ruut (22.30,2), 2. Riina Rahuoja, 3. Kaja Lepp.

Veteranid III: 1. Sirje Kõresaar (22.14,8), 2. Tiina Aunis, 3. Saima Rand.

700 meetrit

Poisid: 1. Sebastian Saar, 2. Robin Roman, 3. Tenar Eensalu.

Tüdrukud: 1. Maria Kaljur, 2. Liisa Mikkonen, 3. Laura Maivel.

Andmed: klubi Tervisesport

Tagasi üles