Pärnu purjetajad võitsid Itaalia meistritiitli

Joel Kukk
Copy
Sugar 3 meeskond tuli kolmandat aastat järjest Itaalia meistriks.
Sugar 3 meeskond tuli kolmandat aastat järjest Itaalia meistriks. Foto: Martina Orsini

Pärnu jahtklubi auliikme Ott Kikkase jahi Sugar 3 meeskond saavutas avamerepurjetamise Itaalia lahtistel meistrivõistlustel absoluutarvestuses teise ja ORC A-klassis esimese koha.

Gaetas kolm päeva kestnud regatil oli seitsme sõidu kokkuvõttes parim itaallase Andrea Rossi tiim jahil Mela ja kolmandaks tuli võitja kaasmaalase Raffaele Gianetti Aeronautica Militare. Esikolmikule järgnesid hollandlase De Campo Massimo Selene, inglase Renzo Grottesi Bewild ja pärnaka Aivar Tuulbergi Katariina II.

Kapten Kikkase meeskonnas purjetasid Pärnu jahtklubist Marjaliisa Umb, Karl-Robert Trink ja Sven Feofanov ning itaallased Paolo Montefusco, Matteo Vivaldi, Matteo Polli, Paolo Bucciarelli ja Maurizio Loberto.

“Konkurents oli sel aastal väga tugev, esimese kuue hulgas olid vaid meeskonnad, kes on võitnud nii Euroopa kui maailmameistrivõistlustel korduvalt medaleid,” rääkis Kikkas. “Regati tegi eriti põnevaks see, et kindlat favoriiti ei olnud ja iga päeva lõpuks vahetus liider. Meil jäi üldvõidust väga vähe puudu: juhtisime viimast sõitu, aga siis lõppes tuul ja võistlus kuulutati lõppenuks.”

Väärib märkimist, et mullu Horvaatias maailmameistriks pärjatud Sugar 3 tiim on viimasel viiel aastal võitnud Itaalia tšempionaadil oma klassis kaks hõbedat ja kolm kulda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles