Ringrajavõistlus pakkus ohtralt põnevaid elamusi

Joel Kukk
Vihuri motoklubi poiss Karro Robert Jäärats suutis tihedas vihmasajus oma paremuse maksma panna. Foto: Edgar Seemendi

Nädalavahetusel nautisid tehnikaspordifännid Audru ringrajal nelja riigi motosportlaste võidukihutamisi Eesti ja Balti meistrivõistluste finaaletapil.

Laupäevasel ainsal võistlusel tabas Mini GP klassis sõitvaid noori lausvihm. Libedal rajal suutis oma paremuse maksma panna Pärnumaa Vihuri motoklubi poiss Karro Robert Jäärats, teisena tuiskas finišisse Maria Saluste Team Estoniast ja kolmas oli võitja klubikaaslane Uku Kandelin. Hooaja kokkuvõttes pärjati Eesti meistriks Saluste, hõbeda teenis Jäärats ja pronksile tuli Kandelin.

Mullu Superbike’i klassis Eesti meistrikulla võitnud Mihkel Osula peab sel aastal hõbemedaliga leppima. Foto: Edgar Seemendi

Kõige kiiremate tsiklite Superbike’i klassis pidi mullune Eesti meister, Ducatil kihutav Mihkel Osula Vihuri klubist alla vanduma Šarunas Pladasele Leedust ja kolmandaks tuli Toomas Tomson Biker 24 motospordiklubist.

Tosina ringi pikkuse sõidu stardist pääses kõige paremini minema Pladas, kannul Osula ja Tomson. Kolm kanget tegid kiiresti ülejäänud konkurentidega selge vahe sisse ja ülipõnev heitlus esikoha nimel käis finišilipuni. Tiitlikaitsja Osula üritas veel viimase ringi viimastes kurvides pidurdusmaadel Leedu ässale kohta kätte näidata, paraku suutis Pladas esimesena lõpujoone ületada.

“Ei saanud Pladasest mööda, kuigi terve sõidu kontrollisin, millised on tema nõrgad ja minu tugevad kohad,” rääkis meistrivõistlustel hõbemedali saavutanud Osula. “Eelmisel aastal olin esimene, sel aastal tuleb teise kohaga leppida.”

Hooaja kokkuvõttes hõivas kolmanda poodiumiastme lätlane Sergey Panevin.

Superstock 600 klassi kvalifikatsioonis lekkis stardisirge järel kurvis rajale õli, mille tagajärjel kukkus üksteise järel viis motomeest, nende hulgas Eesti meistrivõistlustel kolmandat kohta hoidnud Jaanus Saarmaa klubist Sinilind ja leedulane Mantas Urmonas, kes asus pingerea teisel kohal.

Saarmaa suutis paarkümmend minutit enne starti saada endale võistlusvalmis varuratta, millega sõitis välja kolmanda koha. Finaaletapi võiduga kindlustas Urmonas meistritiitli, hõbedale tuli Saarmaa ja pronksi teenis Mairon Meius klubist Sinilind.

Pärnu poiss Hugo-Brent Freimann pani kodurajal edukale hooajale särava punkti.
Pärnu poiss Hugo-Brent Freimann pani kodurajal edukale hooajale särava punkti. Foto: Edgar Seemendi

Supersport 300 klassis pani hooajale särava punkti Vihuri klubi esindav Pärnu poiss Hugo-Brent Freimann. Teisena lõpetas Andre Köster ja põnevas heitluses kolmanda koha nimel suutis Silvester Sarapik edestada Selyn Kazakovat vaid 0,07 sekundiga. Eesti meistrivõistluste arvestuses tuli Freimanni järel teiseks Köster ja kolmandaks Sarapik.

B1200 klassis olid Audru ringrajal kolm kiiremat leedulane Jaroslav Maleiko, lätlane Janis Prednieks ja Igor Kolektor Vihuri klubist. Eesti karikavõitjaks pärjati Prednieks, teise koha sai Maleiko ja kolmandaks tuli finaaletapi neljandana lõpetanud Rannus Ervin klubist Biker 24.

C1200 sõit tuli viienda ringi järel katkestada, kuna rajal oli taas õli ja kaks võistlejat kukkusid. Uut starti ei antud ja kuna sõidetud oli alla 2/3 võistlusest, teenisid sportlased etapi eest poole vähem punkte. Pjedestaali esimesele astmele tõusis Vihuri motoklubi sportlane Arvo Alehodzin, teiseks tuli võitja tiimikaaslane Tarvo Kallas ja kolmanda koha sai Vaidas Nomeika Leedust.

C600 klassis napsasid auhinnalaua tühjaks leedukad: esikoha võitis Kipras Bunickis, teine oli Kestutis Smolskus ja kolmas Mantas Rajackas. Hooaja kokkuvõttes oli parim Vihuri motomees Ingvar Mägi, kes viimasel etapil katkestamise tõttu punktilisa ei teeninud.

Külgvankrite klassis kindlustasid Eero Pärm - Lauri Lipstok (Pärm Racing Team) endale finaaletapi võiduga Eesti meistrivõistluste hõbeda. Kullale tulid põhjanaabrid Tero ja Joni Manninen ja pronksi teenisid Markku Artiola - Peetu Paavilainen.

Rahvaliiga sõidu võitis Anvar Marksa ja retroklassis oli kiireim lõunanaaber Kaspars Brigzne.