Sisukord
Kultuur
Paberleht

“Keskel häid ja omaseid”: kontserdimaja uut hooaega iseloomustab eestimaisus

3 min lugemist
Pärnu kontserdimaja tähistab oma 18. aastapäeva juubilar Urmas Sisaskiga. FOTO: Kristjan Rosin

Mulluse laulupeo tunnuslaulu “Üksi ­pole keegi” sõnad “… keskel häid ja, keskel häid ja omaseid” kõlavad tagantjärele prohvetlikuna. Koroonaviiruse järel levima hakanud idee, mis kutsus üles puhkama Eestis, sööma kodumaist toitu ja ­toetama siinseid ettevõtjaid, kandus üle kultuurigi. Praegu leiamegi end olukorrast, kus oleme õlg õla kõrval omade ehk eestlastega ja kaeme meie inimeste musitseerimist. Nii ei tule üllatusena, et Pärnu kontserdimaja tänavuse kava märksõna on “Eesti”. Iseloomustab see sõna heliloojaid, esinejaid ja publikut.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Klaasmaja direktori Marika Pärgi jutu järgi ei saa välisartistidele sügisel ja talvel loota: pea kõik on kavast ­maha tõmmatud. Kontserdimaja juht väljendas seevastu heameelt, et olukorrast tingitult on nii mõnigi mainekas interpreet püsinud siin. See tähendab, et loomeinimesed, kes tihti justkui püüdmatud, on tänavu koostöö­altid. Eesti tipud on sunnitud kodumaale jääma.

“Muidu oli neil suur koormus. Mul on nii hea meel, et pianist Kristjan Randalu jõuab oma ägedate ideedega (kontserdi)majadesse. Muidu rändab ta mööda maailma,” kirjeldas Pärk erilise aja head külge.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto