Pärnumaalased aitasid noortekoondisel EM-valiksarjas punktilisa teenida

Eelmise nädala lõpul Pärnu Rannastaadionil Poola U21 tiimi vastu vahetusest sekkudes koondisedebüüdi teinud Martin Pärn pääses oma teises koondisemängus Läti vastu algkoosseisu. Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee

EM-valiksarja mängus Läti vastu Eesti U21 jalgpallikoondise põhikoosseisu kuulunud Pärnu Vapruse kaitsja Magnus Villota ja Vändra Vapruse ründaja Martin Pärn aitasid teenida tiimil tabelisse neljanda punkti, kui lõunanaabrite juures Zemgale olümpiakeskuse staadionil jäädi viiki.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel läks Eesti koondis Sten Reinkordi väravast 54. minutil juhtima, ent kaheksa minutit hiljem seadis Marko Regža jalule viigi. Rohkem väravaid ei löödud ja nii lõppes matš 1:1.

Villota sai kirja täismängu. Esimest korda koondise algkoosseisu pääsenud Pärn vahetati veerand tundi enne mängu lõppu pingile.

Eesti noortekoondisel on valiksarjas seitsmest mängust neli punkti, millega kuue meeskonna seas hoitakse viiendat kohta. Alagrupi liider on Venemaa (17 punkti), Poola (13), Serbia (8) ja Bulgaaria (8) ees. Neli punkti on ka Läti noortekoondisel, ent paremusega omavahelistes mängudes püsivad kõrgemal kohal eestlased.

Järgmised EM-valiksarja mängud toimuvad oktoobris, kui Eesti meeskond kohtub võõrsil Venemaaga ja võtab kodus vastu Serbia noortekoondise.