Jooksusari lõppes vägevalt

Rotiaasta sarja viimasest etapist võttis osa ligemale 150 jooksusõpra. Võistlusele tuli vürtsi andma maratoonar Roman Fosti, kes võttis enda nimele tagasi Raeküla raja rekordi. Foto: Elise Saarna

Iga teisipäeva õhtul Niidupargi parkmetsas, Pärnu rannaliival või Raeküla terviseradade mändide all kõlanud stardipauk ja Priit Neeme hõigatud “Head teed!” on paarisajale jooksusussid jalga ja dressid selga tõmmanud spordisõbra kõrvadele sama olulised kui aamen kirikuskäijale.

“Teistmoodi ei kujuta kevadsuvisel ajal teisipäevi ettegi,” kirjeldas omanimelise jooksuentusiastide grupi eestvedaja Anu Piiroja juba 36. hooaega tähistanud aastajooksu sarjas osalejate iganädalast ootusärevust, mis peakohtuniku stardipaugu järel päädib higivalamisega.

Eelmisel nädalal sai kevadise koroonaviiruse laine tõttu tavapärasest lühemaks jäänud sari vägeva finiši, kui siit kandist pärit pikamaajooksja Roman Fosti tuli tagasi nõutama talle kuulunud rajarekordit, mille Karl Mäe ja Teet Kokk kaks aastat tagasi ühise jõupingutusega staierilt üle lõid.

Fostil kulus 5000 meetri läbimiseks 14.20,7 ja eelmine rekord paranes 24 sekundi võrra.

“Roman lubas starti tulles selle vana võla ära klaarida ega söönud oma sõnu,” ütles 36aastase ajalooga võistlussarja eestvedaja Neeme. “Ta pani üksi minema ja tegi ilusa soolojooksu.”