Sisukord
Kultuur
Paberleht

Georg Otsa mälestuskontsert vajanuks võimsamat laengut

3 min lugemist
Sajandi möödumist Georg Otsa sünnist tähistatakse tänavu kogu Eestis. Laulja esindusportree Wolfgang Amadeus Mozarti ooperis “Don Giovanni”. FOTO: Rahvusooper Estonia arhiiv

Pärnu kontserdi­majas toimunud ja legendaarse Eesti laulja Georg Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud mälestuskontsert võeti hoolimata publiku hõredusest hästi vastu. Nagu viimasel ajal Eestis kombeks, seisis saal mälestusõhtu lõppedes püsti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Parima osa sellest galast, mille oli lavastanud Georg Otsa ja ­tema loominguga tihedalt seotud maestro Arne Mikk, moodustas suurepärane orkester, hea dirigent (Arvo Volmer) ja balletiartistid. Nende esinemine oli igati nauditav ja pälvis tugeva aplausi.

Ooperisolistidest osalesid kaheosalises kavas rahvusooperi kandvad jõud, teiste seas pea kõik Eesti praegu hinnatumad baritonid.

Galaõhtu lahendus oli loogi­line: esitatav moodustas läbilõike Otsa tuntumatest rollidest ja kuna Ots oli mitmekülgne meister ­vokaalmuusika eri žanrites, siis kontserdi esimese osa moodustasid ooperipalad, teise aga operetimuusika.

12.09.2020 16.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto