Sisukord
Elu
Paberleht

Häädemeeste seltsimaja juhataja utsitab rahvast koos käima

3 min lugemist
Häädemeeste seltsimaja juhataja Aigi Treumuth armastab piirkonna vaheldusrikast loodust ja ammutab sealt energiat. FOTO: Urmas Luik

Tuulisel enne­lõunal tervitab tulijaid Häädemeeste vana­roosa seltsimaja ukse kohal kiri “Elu peab olema ja tuli peab põlema!”. Maja uksel võtab külalisi vastu särasilmne Aigi Treumuth, kes pea kaks aastat olnud seltsimaja tulehoidja ehk juhataja.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärast keskkooli lõpetamist jäi Treumuth kodukandist mõneks ajaks eemale. Esialgu läks ta Tallinna õppima käsitöö- ja kodundusõpetajaks, kuid õpingud jäid pooleli, misjärel seilas paar aastat Tallinki laevadel. Merel kohtas ta oma praegust elukaaslastki. Üksvahe otsustas paar seada end sisse mandril.

Peatuspaiga leidsid noored Lõuna-Eestis, kui nad töötasid hotellis Pühajärve kaldal. Pärast paari aastat sealolekut leidis Treumuth, et miski tõmbab tagasi kodukanti. Ta ei tea siiani, mis see täpselt oli, kuid selle sammu nad elukaaslasega tegid ja Treumuth asus Pärnumaa kutsehariduskeskuses omandama rätsepatöö oskusi.

18.09.2020 22.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto