Noored purjetajad teenisid kulda ja hõbedat

Angeliina Maria Isabel Õunap (paremal) ja Lisbeth Taggu võitsid RS Feva klassis Eesti meistritiitli. Foto: Pärnu jahtklubi

Pärnu jahtklubi purjespordikooli treenerite kasvandikud võitsid kahepaatide Eesti meistrivõistlustel RS Feva klassis kulla ja hõbeda.

Hooaja viimasel regatil panid Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu Kopli lahel noore tormi näoga merel oma paremuse taas maksma: kolme etapi järel endale juba meistritiitli kindlustanud pärnulannad suutsid 11 sõidust võita üheksa ja kahel korral jõuti finišisse teisena. Teise auhinna vääriliselt seilas Tallinnas Leedu paatkond Nojus Volungevicius - Rokas Salecis ja kolmandaks tulid võitjate klubikaaslased Andrias Sepp - Liise Väliste, kes nelja etapi kokkuvõttes teenisid Eesti hõbeda. Pronksikarva medalid riputati pealinna piigade Maria Aleksandra Vettiku ja Juta Koovi kaela.

Andrias Sepp (paremal) ja Liise Väliste seilasid nelja regati kokkuvõttes hõbedavääriliselt. Foto: Pärnu Jahtklubi

Esimest võistlust koos purjetanud Martin Rahnel ja Laura Marii Taggu lõpetasid Tallinna regati 19 paatkonna seas kaheksandal kohal ja neile kuulus U14 vanuseklassi esikoht.

29er-klassis saavutasid pärnakad Pert Salundi ja Karel Ratnik nii viimasel etapil kui hooaja kokkuvõttes neljanda koha.

Eeloleval nädalavahetusel selguvad Saaremaa merispordiseltsi regatil Eesti meistrid klassides Optimist, Zoom8 ja Laser 4,7.