Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kolumn: Sarnane olukord, erinev käitumine

2 min lugemist
Kui paljud kandsid hiljuti maski või kummikindaid avalikes ja rahvarohketes kohtades päeval, kui Eestis tuvastati üle 50 uue koroonaviirusega nakatun, küsib ajakirjanik Siim Saavik.  FOTO: Eero VabamÄgi/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Viimastel päevadel on registreeritud Eestis nii palju koroonasse nakatunuid, et see meenutab juba märtsi, kui riigis kehtis eriolukord ning peale toidupoodide ja apteekide polnudki suurt midagi lahti. Inimesed kandsid igal võimalusel maske ja ­desinfitseerisid käsi nii tihti, et nahk hakkas ­pragunema. Kuigi praegune olukord ei erine ­eriti seisakuajast, siis inimeste käitumine küll. Samuti riigi piirangupoliitika.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui paljud kandsid hiljuti maski või kummikindaid avalikes ja rahvarohketes kohtades päeval, kui Eestis tuvastati üle 50 uue koroonaviirusega nakatunu? Kindlasti oli maskikandjaid tunduvalt ­vähem kui pool aastat tagasi. Seda saab järeldada kas või pildist, mis avaneb kaubanduskeskuses: võid kõndida läbi suure poe, nägemata ainsatki maskikandjat.

Samamoodi käivad inimesed kinos, teatris ja teistes meelelahutusasutustes, kus 2+2-reeglile ei pöörata enam tähelepanu.

23.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto