Sisukord
Elu
Paberleht

Loomepaar leidis varjupaiga Liepājas

2 min lugemist
Aira Koort ja ­Eerik ­Kändler. FOTO: Erakogu

Kunstnik ja vaba hing Aira Koort paistab silma keskmisest eestlasest rõõmsama ja elavama loomusega. See võib tuleneda sellest, et temas voolab 75 protsenti eesti ja 25 protsenti läti verd. Kodukeeligi oli tal lapsepõlves kaks ja nüüd on ta oma sideme teise kodu­maaga taasloonud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Lapsena veetsin kõik suved vanaema juures Liepājas ja talved olin Eestis. Alles koolis õppisin eesti keele selgeks. Juba karan­tiini ajal naasin Liepājasse, oma vanaema koju,” räägib Aira avatusena, mis iseloomustavat lätlasigi. “Nad on väga sarnased eestlastega, kuid esmapilgul temperamentsemad,” leiab ta. Jutt hakkab veerema ka siis, kui vestluskaaslast veel ei tunne – festivalil, bussipeatuses, Maxima poes.

Aira ja tema elukaaslane ­Eerik Kändler on Liepājas kevadise ­karantiini ajast ja valikuga väga rahul. Peale tõiga, et tegu on populaarse kuurortlinnaga, on Liepājal Pärnuga teinegi seos. “Liepa on läti keeles pärn,” teatab Aira. Geograafiliseltki asuvad mõlemad linnad oma riigi edelaosas, tuulte ja tormide meelevallas.

25.09.2020 29.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto