parnu

Väärikate ülikooli avaaktus jääb koroonaviiruse tõttu ära

Tartu ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli avaaktus jääb koroonaviiruse tõttu ära. FOTO: TÜ Pärnu kolledž

Tartu ülikooli Pärnu kolledži teatel jääb koroonaviiruse juhtumite sagenemise tõttu tänavune väärikate ülikooli avaaktus ära ja loengute toimumine on peatatud aasta lõpuni.

Õppeaastaks kavandatud õpikojad ja õppekäigud siiski toimuvad, kuid väikestes rühmades.

Kuigi väärikaid üliõpilasi praegu kokku ei kutsuta, siis väiksemas ringis kuulutatakse septembri viimasel päeval õppeaasta siiski avatuks ja peetakse kõnesid. Kõike seda saab järelvaadata video vahendusel kolledži veebilehel.

Videotervituse saadab peaminister Jüri Ratas ja Strandi hotellis väiksema rahvaarvuga toimuval pidulikul koosviibimisel saavad sõna veel Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa, Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolainen, Eesti lipu seltsi esimees Jüri Trei ja Pärnu kolledži väärikate ülikooli programmijuht Mari Suurväli.

Eesti lipu selts annab avaüritusel Eesti lipukultuuri hoidmise ja arendamise eest Tartu ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikoolile üle piduliku Eesti kandelipu.

Tartu ülikooli väärikate ülikool alustas oma tegevust 2010. aastal Pärnus. Täna toimuvad väärikate ülikooli programmid üle Eesti ehk veel Tartus, Tallinnas, Viljandis, Narvas, Valgas, Kuressaares, Türil, Keilas, Viimsis, Põlvas ja Elvas. Sel sügisel liituvad väärikate ülikooliga Võru ja Jõhvi.

26.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto