Noorpurjetajad tõid Saaremaalt auhindu

Andrias Sepp pani Saaremaa regatil edukale kodusele hooajale särava punkti.
Andrias Sepp pani Saaremaa regatil edukale kodusele hooajale särava punkti. Foto: Riina Ramst

Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandikud teenisid Eesti meistrivõistluste finaaletapil Saaremaa merispordi seltsi regatil ohtralt auhinnakohti.

Kuni 16aastaste Optimisti klassis pani kaheksa sõidu kokkuvõttes oma paremuse maksma Jõõpre põhikoolis õppiv Andrias Sepp, teiseks tuli Sütevaka humanitaargümnaasiumi poiss Martin Rahnel, kellele kuulus U12 vanuseklassi regativõit, ja kolmas oli Tallinna kalevlanna Mia Maria Lipsmäe. Esikolmikule järgnesid saarlased Rico Robert Alliksoon ja Kaur Vesberg ning Raul Ottesson Tallinna jahtklubist.

Üldarvestuses 58 konkurendi seas kaheksanda koha saanud Emma Mia Kaar oli õrnema soo arvestuses Lipsmäe järel teine ja üheksandaks tulnud Laura Marii Taggu seilas kolmanda auhinna vääriliselt. Nooremate tüdrukute seas saavutas

esikoha Sharon Peetrimäe ja teiseks tuli Liise-Kärt Liiber. Daniel Johan Andres Õunap saavutas kuni 12aastaste roolimeeste arvestuses viienda koha.

Lisbeth Taggu teenis hooaja viimasel võistlusel Zoom8-klassis üldarvestuses kolmanda ja neidude seas esimese koha. Foto: Riina Ramst

Algajate purjetajate B-liigas tuli üheksa-aastane Leene Väliste tallinlanna Livia Zinggi järel tüdrukute seas teiseks.

Klassis Zoom8 saavutas pärnulanna Lisbeth Taggu parima piigana üldarvestuses kolmanda koha. Regati võitis Martin Lipp ja teiseks tuli Henry Mark Andresson. Mõlemad noormehed esindavad Rein Ottosoni purjespordikooli.

Laser 4,7 paatidel purjetavatest juunioridest oli parim tallinlanna Romi Safin, kes tegi oma esimesed sammud meretarkuste omandamisel Pärnu jahtklubis. Kodulinna seilajatest mahtusid esikümnesse Karel Ratnik seitsmendana ja

Angeliina Maria Isabel Õunap, kes lõpetas regati üheksanda kohaga.

Neljas arvestuses kokku võistles Saaremaal 161 purjetajat.

Kahe nädala pärast Sloveenias algavatel Optimist-klassi Euroopa meistrivõistlustel kuulub Eesti koondisse kuus sportlast, neist Pärnu jahtklubi esindavad Sepp ja Rahnel. Noori eestlasi juhendavad tiitlivõistlusel Elise Umb ja Raiko Lehtsalu.