Pärnu Vaprus naaseb kaardirohkest põnevusmängust kilbiga, Vändra Vaprus karikasarjast kilbil

Pärnu Vaprus kerkis esiliigas turniiritabeli etteotsa.
Pärnu Vaprus kerkis esiliigas turniiritabeli etteotsa. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu Vapruse jalgpallimeeskond kallutas esiliiga 20. voorus kaardirohke mängu FC Levadia U21 tiimi vastu lõpuminutitel enda kasuks, Vändra Vaprus jäi karikavõistluste 1/16-finaalis alla kaks liigataset allpool mängivale FC Tallinnale.

Pärnu Vaprus ja Levadia duubelrivistus ei suutnud pealinnas avapoolajal skoori teha ja nullid särasid tablool veel viis minutit enne normaalaja lõppugi. Selleks ajaks olid pärnakad vähemusse jäänud, sest 77. minutil oli teise kollase kaardi saanud keskkaitsja Magnus Villota.

Ometi õnnestus kümnekesi jäänud pärnakatel 86. minutil Georg Grahvi väravast juhtima asuda ja võidumõtteid mõlgutama hakata. Kaks minutit hiljem mängijate arv platsil võrdsustus, kui teise kollase kaardi väärilise vea tegi Nikita Dronov.

Pärnu tiimi võidu kindlustas Kristen Saarts, vormistades 90. minutil skoori 2:0.

Hiliste väravatega tipnenud mäng möödus vearohkelt: kollane kaart välkus koguni üheksa korda ja kaks neist värvusid punasekski.

Pärnakad kerkisid esiliiga liidriks 51 punktiga, edestades Maardu linnameeskonda kahe silmaga. Maardulastel on mängitud kaks matši vähem.

Vändra Vaprus pidi Evald Tipneri nime kandva karikasarja 1/16-finaalis tunnistama kaks liigataset madalamal mängiva FC Tallinna paremust. Ehkki pealinna meeskond osaleb meistrivõistlustel teises liigas, on tiimi koosseis siiski väga korralik: pea kõigil palluritel on kogemus kõrgemates liigades ja mitmelgi mehel on auhinnakapis meistriliiga kuldmedal.

Juhtvärava lõi 66. minutil penaltist Deniss Malov. 2:0 võidu vormistas 90. minutil Vapruse pallikaotuse järel üksi värava alla pääsenud Artjom Badjuk.