Noored vibulaskjad naasid Eesti meistrivõistlustelt medalitega

Lauri Habakuk
, tegevtoimetaja
Pärnu Meelise vibulaskja Mariann Hanna Johanson (vasakul) saavutas kadettide arvestuses teise koha, teda edestas Eliise Jõgi (Tartu VK/Tartu Valla SK), pronksise medali võitis Tessa Cathlen Tammik (Järvakandi Ilves). Foto: Erakogu

Pärnu Meelise vibuklubi Leili Kuke juhendatavad spordilapsed ja -noored tõid Eesti noorte meistrivõistlustelt Järvakandist kuus medalit: kulla, kolm hõbedat ja kaks pronksi.

Egert Pähkel tuli tidettide ehk noorimas arvestuses 703 (351+352) silmaga 14 spordilapse konkurentsis Eesti meistriks. Marten Mäger võitis 679 (342+337) silmaga pronksmedali. Otto Seppel (651), Reinhold Rebane (641), Arti Habakuk (578) ja Sebastjan Värk (433) olid vastavalt viies, kuues, kümnes ja 12.

Samavanuste tüdrukute võistlusel saavutas Elizabeth Tamson 678 (340+338) silmaga teise koha 15 sportlase hulgas.

Tidetid lasid läbi 15 meetri harjutuse ehk 72 (36+36) noolt.

Sportvibuga laskvate kadettide vanuseklassis, kus lasti läbi 60 meetri harjutus (36+36 noolt), saavutas Kirill Golikov 549 (289+260) silmaga kolmanda koha.

Pärnu Meelise vibusportlane Kirill Golikov (paremal) saavutas kolmanda koha Uku Andreas Reigo (keskel, Tartu VK / Tartu Valla SK) ja Märten Merioja järel. Foto: Erakogu

Samaealiste neidude arvestuses, kus samuti sihitakse märki 60 meetrilt, võitis Mariann Hanna Johannson 540 (268+272) silmaga hõbemedali. Tema klubikaaslane Marielle Laasma oli 343 (162+181) silmaga üheksas.

30 meetrilt laskvate noorte hulgas lõpetas Oss Raag 518 (253+265) silmaga kaheksandana.

Samavanuste tüdrukute konkurentsis olid Mia Norah Niitepõld ja Liis Kirsch vastavalt 613 (305+308) silmaga neljas ja 595 (293+302) silmaga viies.

Plokkvibuga laskvate noorte arvestuses oli Mait Sirel neljas, kogudes 30 meetri pealt 592 (308+284) silma. Herman Sillat oli pikkvibu laskvate juunioride hulgas tulemusega 307 (154+253) teine. Pikkvibu laskja Ingo Sillat oli tidettide hulgas kümnes.

Pärnu Meelise vibulaskjad tulid Järvakandist Eesti noorte meistrivõistlustelt kuue medaliga. Foto: Erakogu