Raio Piiroja tuli 18aastase pausi järel Eesti meistriks

18 aastat tagasi FC Flora ridades Eesti meistriks jalgpallis tulnud Raio Piiroja teenis tänavu tšempionitiitli orienteerumises. Foto: Brit Maria Tael

Raio Piiroja, kel selja taga muljet avaldav profijalgpalluri karjäär, teenis palliplatsil FC Floraga võidetud Eesti meistritiitli kõrvale 18 aasta järel samaväärse autasu orienteerumisrajalt: Piiroja triumfeeris M40 klassis Eesti orienteerumise meistrivõistluste pika raja võistlustel.

Endine jalgpallur ja praegu kaluriametit pidav Piiroja on orienteerumisega tegelnud kümmekond aastat. “Hakkasin neljapäevakutel käima pärast pärast seda, kui jalgpalliga lõpetasin,” ütles Piiroja, kelle sõnutsi on kiiresti jooksmine ja samal ajal kaardi lugemine kõvasti harjutamist nõudnud.

“Praegu ma enam ära ei eksi, aga neli-viis aastat tagasi kusagil Lõuna-Eestis metsa sattudes oli küll tunne, et tahaks karjuda.”