Vapruse mängija lõi Venemaa kasuks avavärava

Karl Hütt
Vändra Vapruse ründaja Martin Pärn (sinises) alustas Venemaa vastu algkooseisus. Pilt on illustratiivne. Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee

Eile õhtul Venemaal Himki Arenal lõppes EMi valikmäng Eesti ja Venemaa U21 jalgpallikoondise vahel 4:0 võõrustajate kasuks.

Skoori avati kaheksandal minutil, kui Eesti koondist esindanud Pärnu Vapruse kaitsja Magnus Villota lõi omavärava. Juba viis minutit hiljem suurendas venelaste eduseisu Konstantin Kuchaev.

21. minutil teenis Venemaa koondis aga penalti, mille realiseeris Fedor Chalov, seis 3:0.

Mängu lõpuskoori 4:0 vormistas 40. minutil taas kord palli Eesti väravavahi selja taha löönud Chalov, kes on debüüdi teinud Venemaa täiskasvanute koondiseski.

Peale Villota kuulus Eesti koondisse Vändra Vapruse ründaja Martin Pärn. U21 vutikoondise peatreener on Igor Prins, kes juhendab ka esiliigasse kuuluvat Pärnu jalgpalliklubi võistkonda.

Venemaa on üheksast mängust teenitud 20 punktiga alagrupi liider. Eestil on kaheksast mängust kirjas neli punkti.

Järgmine matš toimub 13. oktoobril kell 16 Jūrmala Sloka staadionil, kus Eesti U21 koondis kohtub Serbiaga.