Konkurentsiamet ennustab kaugkütte hinna langemist

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaugküttega korterelamutes peaks toasooja eest küsitav tasu lähikuudel langema.
Kaugküttega korterelamutes peaks toasooja eest küsitav tasu lähikuudel langema. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Maagaasi ja põlevkiviõli hinna languse tõttu langeb lähikuudel üle Eesti ka tarbijatele müüdava soojuse hind, teatas konkurentsiamet.


Kõikidele maagaasi ja põlevkiviõli baasil töötavatele soojatootjatele kooskõlastab konkurentsiamet hinna valemi alusel, kus muutuvaks suuruseks on maagaasi ja põlevkiviõli hind.Hinnavalem kehtib nii olukorras, kus kütuste hinnad tõusevad kui ka olukorras, kus hinnad langevad.Sügisel toimus seoses kütuste maailmaturu hinnatõusuga soojuse hinna tõus kõikide nende soojusettevõtete jaoks, kes kasutavad kütusena maagaasi ja põlevkiviõli. Konkurentsiamet juhib tähelepanu, et ettevõtted on kohustatud kütuse hinna langemisel langetama ka soojuse hinda.Konkurentsiamet on saatnud kõikidele nendele soojusettevõtetele, kelle hinnad on kooskõlastatud valemi alusel, välja ka meeldetuletused, kus juhitakse tähelepanu, et kütuse hinna langusele peab järgnema soojuse hinna langus.Juhul, kui ettevõtted ei täida nendele hinnavalemi alusel pandud kohustusi soojuse hinna langetamiseks, teeb amet kohustust eiravatele soojusettevõtetele ettekirjutuse.Hinnavalemi arvestamatajätmise puhul on tegemist turguvalitseva seisundi kuritarvitamisega, mille eest on võimalik rakendada sanktsioone konkurentsiseaduse alusel.

Tagasi üles