E, 27.03.2023

Küünis esietendub hümn tärkavale armastusele

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Küünis esietendub hümn tärkavale armastusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näitlejale on kõige imelisem tunne see, kui mäng läheb laval käima. “Abort” annab Nils Mattias Steinbergile ja Jane Napile võimaluse esimest korda Endla laval koos mängida.
Näitlejale on kõige imelisem tunne see, kui mäng läheb laval käima. “Abort” annab Nils Mattias Steinbergile ja Jane Napile võimaluse esimest korda Endla laval koos mängida. Foto: Priit Loog/Endla teater

Endla teatri 109. aastapäeval, täna õhtul esietendub Küünis lugu raamatutest ja armastusest või siis hoopis millestki muust – seda on lavastaja Kaili Viidas tahtnud juba ammu ette võtta. Kuid vaja oli ära oodata Jane ja Nilsi tulek Endla truppi.

“See ei olnud just päriselt see, mida ma olin kavatsenud teha, kui ma raamatukogus tööle hakkasin. Olin läinud kaugemale selle veidra, imeilusa tüdruku raamatu vastuvõtmisest. Nüüd pidin ma võtma tema keha …”

“Abort” on kummaline, võiks koguni öelda, et nõiduslik lugu. Me ihkame olla vabad, kuid meid piiravad kaitsvad ruumid ja kohmakad kehad. Maailm kipub meid lahterdama. Kuidas leida oma väike õnn ja kui suur on loobumise hind, kui soovime, et asjad jääksid igavesti nii, nagu nad just parasjagu on?

Ameerika kirjaniku ja poeedi Richard Brautigani 1971. aastal lugejateni jõudnud “Abort: ajalooline romantika 1966” oli omas ajas kultuslik teos, mis Eestisse jõudis tunduvalt hiljem, kui see Ameerikas populaarne oli.

Märksõnad
Tagasi üles