Pärnu vibulaskja tuli Eesti meistriks

Lauri Habakuk
, tegevtoimetaja
Mariann Hanna Johansonil oli Viljandis seitse konkurenti, just kaheksa sportlast pääses eelringide põhjal lõppvõistlusele. Foto: Erakogu

Pärnu Meelise vibuklubi sportlane Mariann Hanna Johanson võitis Viljandis Eesti sisemeistrivõistlustel kadettide arvestuses 571 (286+285) silmaga esikoha.

Medaleid võitsid teisedki suvepealinna treener Leili Kuke juhendatavad vibulaskjad.

Kirill Golikov oli samaealiste noormeeste arvestuses 555 (275+280) silmaga neljas, kaotades pronksi võitnule vaid silmaga ja edestades lähimat konkurenti samuti silmaga.

Kadettide neidude klassis triumfeerinu isa Raoul Johanson (385) oli veteranide seas teine.

Mia Norah Niitepõld tuli noorte klassis 554 (273+281) silmaga kolmandaks. Tema klubikaaslased Liis Kirsch (539) ja Elli Sõrmus (463) olid vastavalt neljas ja viies. Oss Raag (535) saavutas samaealiste poiste hulgas viienda koha.

Tidettide konkurentsis võitis võitjale kolme silmaga kaotanud Egert Pähkel 575 (288+287) silmaga hõbeda ja Marten Mäger 568 (286+282) silmaga pronksi. Samaealistest tüdrukutest lõpetas Elizabeth Tamson (562) neljandana.

Sisehooajal lastakse alates kadettide vanuseklassist 18 meetrilt, nooremad 15 meetrilt. Märklehe suurus võistlusklassiti erineb.

Eesti sisemeistrivõistluste finaalturniir, kuhu pääsevad riigi parimad, toimub tavaliselt märtsis, kuid tookord lükkus võistlus viiruspuhangu tõttu edasi.